Fabian Ruiz: Chcę być jak Xavi

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

Pomocnik Napoli Fabian Ruiz marzy o pójściu w ślady ikony Barcelony Xavi Hernandez. Piłkarz, który przeszedł do Włoch z Realu Betis za kwotę 30 milionów euro, opowiedział o tym w wywiadzie dla stacji radiowej Kiss Kiss.

Czytaj dalej…

Fabian Ruiz to kolejny Hiszpan, który zadomowił się w Napoli. O początek swojej przygody z włoską piłką, o futbolowego idola, a także o plany na przyszłość spytała go ostatnio stacja stacja radiowa Kiss Kiss.

– Granie tutaj jest wspaniałe – zaczął.

– Albiol i Callejon bardzo mi pomogli w zaaklimatyzowaniu się we Włoszech. To właśnie oni byli pierwszymi zawodnikami z którymi rozmawiałem. Byli nie tylko moimi tłumaczami, ale także zachowywali się jak prawdziwi przyjaciele. Dzięki nim poczułem, że Napoli to jedna, wielka rodzina – dodał Fabian Ruiz

– Czuję się najlepiej na środku bosku, ale mogę też grać po lewej stronie. Uwielbiam tę pozycję dzięki Xaviemu. To jego gra spowodowała, że zakochałem się w futbolu. Mam marzenie, aby podążać jego śladami – kontynuował.

– Plany na przyszłość? Chciałbym pewnego dnia zdobyć Scudetto. Bardzo skupiamy się również na Lidze Europy. Uważam, że zwłaszcza to drugie trofeum jest w naszym zasięgu już w tym sezonie – zakończył.

Przypomnijmy, że Fabian Ruiz wystąpił w tym sezonie w 18 spotkaniach, w których strzelił cztery gole i zanotował jedną asystę. Łącznie na włoskich boiskach spędził ponad 1260 minut.

Komentarze