Zawodnik reprezentacji Włoch straci mecz ze Szwajcarią

Turcja - Wlochy
Turcja - Wlochy PressFocus

Alessandro Florenzi doznał podczas inauguracyjnego meczu Euro 2020 z Turcją kontuzji łydki. Sky Sport Italia donosi, że zawodnik ten nie zagra w drugim grupowym spotkaniu przeciwko Szwajcarii, które zaplanowano na środę.

  • Reprezentacja Włoch udanie rozpoczęła Euro 2020 i zainkasowała trzy punkty.
  • Alessandro Florenzi zaczął mecz w pierwszym składzie, ale nabawił się kontuzji.
  • Przesądzone jest to, że zawodnik ten nien wystąpi w drugiej kolejce fazy grupowej.

Zmiana w składzie na mecz ze Szwajcarią

Z powodu problemów zdrowotnych Alessandro Florenzi został zmieniony już w przerwie piątkowego spotkania na Stadio Olimpico. W sobotę przeprowadzono natomjast dokładne badania. Wykazały one, że uraz jest na tyle poważny, że 30-latek będzie musiał w najbliższych odpoczywać.

Lekarze sprawdzą jego stan zdrowia w połowie przyszłego tygodnia. Jeśli wszystko będzie w porządku, to zawodnik powróci do składu Roberto Manciniego na trzecie spotkanie fazy grupowej, w którym Włosi podejmą reprezentację Walii.

Giovanni Di Lorenzo zastąpił Florenziego w czasie piątkowego meczu i zdaniem dziennikarzy wskoczy on teraz do wyjściowej jedenastki Włochów.

Jeśli chodzi o innych zawodników, to do pełni zdrowia po urazie mięśniowym nie wrócił jeszcze Marco Verratti. Nie wiadomo czy będzie on zdolny do gry przeciwko Szwajcarii. Dzień przed rozpoczęciem Euro 2020 urazu nabawił się ponadto Lorenzo Pellegrini. Jego miejsce zajął Gaetano Castrovilli.

Czytaj także: Italia radosna po występie Squadra Azzurra

Komentarze