Euro 2020: Włoski walec kolejny mecz zagra na Wembley

Piłkarze reprezentacji Włoch
Piłkarze reprezentacji Włoch fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch wywalczyła z pierwszego miejsca w grupie A awans do fazy pucharowej Mistrzostw Europy. Squadra Azzurra kolejny mecz rozegra w sobotę o 21:00. Zmierzy się z drugim zespołem w tabeli grupy C.

  • Reprezentacja Włoch z kompletem zwycięstw awansowała do 1/8 finału
  • Podopieczni Roberto Manciniego swój kolejny mecz rozegrają w sobotę na Wembley
  • Prawdopodobnie kolejnym przeciwnikiem Squadra Azzurra będzie Ukraina lub Austria

Reprezentacja Włoch przeszła przez fazę grupową jak burza

Reprezentacja Włoch pozostawiła po sobie świetne wrażenie w trzech pierwszych meczach rozegranych na Euro 2020. W pokonanym polu podopieczni Roberto Manciniego pozostawili: Turcję, Szwajcarię i Walię. W trzech meczach Włosi zdobyli siedem bramek, nie tracąc żadnej.

Na dzisiaj wszystko wskazuje na to, że kolejnym przeciwnikiem czterokrotnych mistrzów świata będzie Ukraina lub Austria. Prawdopodobnie rywalizację w grupie C wygra natomiast Holandia, będąca obecnie liderem. W przypadku wygranej Włosi kolejny mecz rozegrają 2 lipca w Monachium na Allianz Arena.

W grupie A drugie miejsce zajęła Walia, która swoje spotkanie w 1/8 finału turnieju również rozegra w sobotę. Mecz z jej udziałem odbędzie się w Amsterdamie o 18:00. Piłkarze Smoków miga zmierzyć się z Rosją lub Finlandią. Wygląda na to, że realizację w grupie B wygra Belgia.

Drabinka meczów w 1/8 finału Mistrzostw Europy

Walia (A2) – B2
Włochy (A1) – C2
Holandia (C1) – D3/E3/F3
B1 – A3/D3/E3/F3
D2 – E2
F1 – A3/B3/C3
D1 – F2
E1 – A3/B3/C3/D3

Czytaj więcej: Włochy – Walia: Mancini ocenił występ przeciwko wyspiarzom

Komentarze