Euro 2020. Reprezentacja Włoch już zaszczepiona

Piłkarze reprezentacji Włoch
Piłkarze reprezentacji Włoch Piłkarze reprezentacji Włoch

26 włoskich zawodników, którzy mają szansę znaleźć się w kadrze reprezentacji Włoch na Euro 2020 zostało w poniedziałek zaszczepionych szczepionką przeciwko koronawirusowych. Poinformował o tym prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej Gabriele Gravina, jednocześnie dziękując włoskiemu rządowi za taką możliwość.

Mimo opóźnień w harmonogramie szczepień we Włoszech, włoscy piłkarze zostali potraktowani priorytetowi i otrzymali możliwość wcześniejszego zaszczepienia się. Ma to umożliwić im spokojne przygotowywanie do turnieju finałowego, który rozpocznie się już 11 czerwca. Drużyna Roberto Manciniego zmierzy się wówczas na Stadionie Olimpijskim w Rzymie z Turcją.

– Dziękuję rządowi za danie nam możliwości goszczenia finałów Mistrzostw Europy we Włoszech i pozwoli nam to zrobić przy maksymalnym bezpieczeństwie – powiedział Gravina.  – Zarówno dla sportowców, którzy zostali dziś zaszczepieni, jak i dla wszystkich, którzy chcą przeżyć to wydarzenie sportowe – kontynuował.

– Dzisiaj, 12 zawodników w Rzymie i 14 w Mediolanie zostało zaszczepionych, zgodnie z instrukcjami trenera Roberto Manciniego – dodał Gravina

Poza meczem otwarcia z Turcją, reprezentację Włoch w fazie grupowej czekają również pojedynki ze Szwajcarią (16 czerwca) i Walia (20 czerwca). Wszystkie spotkania w grupie A włoska drużyna rozegra przed własną publicznością.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11. czerwca 2021 20:56.

Komentarze