Udinese rozważa sprowadzenie defensora z Chelsea

Ethan Ampadu
Ethan Ampadu IMAGO / Buzzi

Jak donosi dziennik “La Gazzetta dello Sport”, Udinese Calcio interesuje się zawodnikiem Chelsea. Mowa o Ethanie Ampadu, który miał okazję występować na boiskach Serie A, reprezentując barwy Venezii i Spezii. Walijczyk miałby być następcą Rodrigo Becao, którego dni na Dacia Arena wydają się być już policzone.

  • Zawodnik Chelsea znalazł się na celowniku Udinese Calcio
  • Mowa o Ethanie Ampadu, który jest dobrze znany w Italii
  • Walijczyk bronił barw Venezii i Spezii na poziomie Serie A

Ethan Ampadu zastąpi Rodrigo Becao?

Według doniesień “La Gazzetty dello Sport”, Udinese Calcio rozważa wykup Ethana Ampadu z Chelsea. Problem dla popularnej “Zebretty” stanowią warunki finansowe walijskiego piłkarza. Zarabia on obecnie w “The Blues” około milion euro rocznie, a klub z Dacia Areny nie może sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. Jednak planują rozpocząć rozmowy z 22-latkiem, którego postrzegają jako następcę Rodrigo Becao.

Ethan Ampadu dobrze jest znany włoskim kibicom, bowiem w ostatnich dwóch sezonach bronił barwy. Oba kluby skorzystały z możliwości wypożyczenia Walijczyka z Chelsea, ale ten pomysł nie rodzi się w głowie działaczom Udinese. Rodzina Pozzo chciałaby na stałe związać się z 22-letnim stoperem.

Wychowanek londyńskiej Chelsea w minionym sezonie rozegrał 35 spotkań w koszulce Spezii. Nawet udało mu się raz wpisać na listę strzelców, a miało to miejsce w barażowym spotkaniu o pozostanie w Serie A. Jednak gol Ampadu nie pomógł ligurijczykom w utrzymaniu i musieli pożegnać się z elitą.

Sprawdź także: Milan walczy o piłkarza Chelsea. Kolejna propozycja

Komentarze