Eriksen zmieni klub? Duńczyk z czerwonym światłem na grę

Christian Eriksen
Christian Eriksen fot. PressFocus

Christian Eriksen może nie zostać dopuszczony do gry w Serie A, jeśli nie zostanie u niego usunięty kardiowerter-defibrylator. Głos w tej sprawie zabrał jeden z członków komitetu medycznego Włoskiej Federacji Piłkarskiej.

  • Christian Eriksen może zakończyć swoją przygodę z ligą włoską, jeśli będzie chciał grać z kardiowerterem-defibrylatorem
  • Reprezentant Danii wciąż dochodzi do siebie po ataku serca, który miał miejsce w trakcie Mistrzostw Europy
  • Stanowisko w sprawie gry zawodnika w Serie A ujawnił przedstawiciel komitetu medycznego FIGC

Christian Eriksen myśli o powrocie do gry?

Christian Eriksen nie gra w piłkę nożną od momentu, gdy stracił przytomność w trakcie meczu Euro 2020 przeciwko Finlandii. Chociaż dzisiaj Duńczyk czuję się lepiej, to jednak jego serce wciąż funkcjonuje z pomocą specjalnego małego defibrylatora, który został mu wszczepiony, aby zapobiec ewentualnym kolejnym nieprawidłowościom w pracy serca.

– Christianowi Eriksenowi nie można pozwolić na grę we Włoszech. Jeśli defibrylator z jego organizmu zostanie usunięty, wówczas będzie mógł wrócić na boisko – mówił Francesco Bracoero w rozmowie z Radiem Kiss Kiss.

Reprezentant Danii nie jest jedynym piłkarzem na świecie, który ma wszczepione specjalne urządzenie wspomagające pracę serca. Daley Blind ma również wszczepiony kardiowerter-defibrylator (ICD) i może grać zarówno w reprezentacji Holandii, jak i w Ajaxie. Aczkolwiek surowe w tej sprawie przepisy w Serie A nie pozwoliłby mu na grę w tych rozgrywkach.

Eriksen dołączył do Interu w styczniu minionego roku z Tottenhamu Hotspur. Jak na razie zaliczył w szeregach Nerazzurrich łącznie 60 meczów, zdobywając w nich osiem bramek. Klub z Mediolanu zabezpieczył się już na wypadek, gdyby Duńczyk nie mógł grać. Tego lata do Interu trafił Hakan Calhanoglu, broniący ostatnio barw Milanu.

Inter nową kampanię zacznie 21 sierpnia meczem na swoim stadionie z Genoą. Będzie to jednocześnie pierwsze oficjalne spotkanie mediolańczyków pod wodzą Simone Inzaghiego, który zastąpił Antonio Conte w roli trenera.

Czytaj także: Wspaniały gest w kierunku Eriksena

Komentarze