Eriksen zaoferowany klubom z La Liga

Christian Eriksen
Christian Eriksen fot. PressFocus

Christian Eriksen to jeden z tych zawodników, który najpewniej niebawem pożegna się z Interem Mediolan. Duńczyk wymieniany jest jako jeden z głównych kandydatów do zmiany klubu. Nerazzurri po sprzedaży byłego zawodnika Tottenhamu Hotspur mogliby jednocześnie myśleć o wzmocnieniach.

Christian Eriksen według doniesień hiszpańskiej Marki został zaproponowany dwóm klubom z Hiszpanii. Mowa o Atletico Madryt i Realu Madryt. Wydaje się jednak, że przeprowadzka Duńczyka do jednego z nich wydaje się mało prawdopodobna, ponieważ z powodu pandemii koronawirusa oba kluby mają kłopoty finansowe.

Ofensywny pomocnik w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 12 meczach przedstawiciela Serie A. Niemniej w żadnym z nich nie zachwycił. W związku z tym zawodnik ma otwarte drzwi na poszukiwanie nowego pracodawcy.

Duńczyk zbędnym balastem dla Interu

Godne uwagi jest to, że Eriksen trafił do zespołu z miasta mody za niemałe pieniądze, bo kosztował 27 milionów euro. Nie bez znaczenia jest również to, że piłkarz może liczyć w klubie z Lombardii na apanaże w wysokości 7,5 miliona euro rocznie.

Nie dziwi zatem, że sternicy Czarno-niebieskich chcą się pozbyć zawodnika, będącego dla nich solidnym obciążeniem finansowym. W przeciwieństwie do Romelu Lukaku nie ma to jednak przełożenia na wyniki zespołu.

Eriksen ma kontrakt ważny z Interem do końca czerwca 2024 roku. Transfermarkt.de wycenił go na 35 milionów euro. W swoim piłkarskim CV zawodnik może pochwalić się bilansem 103 spotkań w reprezentacji Danii. Zanim trafił d Premier League, to występował w AFC Ajaxie.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze