Eriksen odpowiada kibicowi: Porozmawiaj z trenerem

Christian Eriksen
Christian Eriksen fot. PressFocus

Pomocnik Interu Mediolan i reprezentacji Danii Christian Eriksen odpowiadał w czwartek na pytania kibiców podczas zorganizowanej przez Duńską Federację Piłkarską sesji Q&A. Jedno z pytań dotyczyło sytuacji zawodnika w zespole Nerazzurrich oraz powodu braku regularnych występów w drużynie prowadzonej przez Antonio Conte.

Czytaj dalej…

28-letni zawodnik do włoskiego klubu trafił w styczniu tego roku za 27 milionów euro z Tottenhamu Hotspur. W drugiej połowie poprzedniego sezonu rozegrał 17 spotkań na boiskach Serie A, ale tylko dziesięć razy wybiegał na boisko w podstawowym składzie. W obecnym sezonie wystąpił łącznie w sześciu meczach (Serie A i Liga Mistrzów), ale tylko trzy razy od pierwszej minuty.

Eriksen nie może więc liczyć na pewne miejsce w podstawowym składzie drużyny prowadzonej przez Antonio Conte. Jakie są tego powody? – Trzeba zapytać o to trenera. Zadzwoń do niego i porozmawiaj z nim, bo to on podejmuje decyzje. Wzloty i upadki zawsze są w piłce nożnej. Jest tylko kilku zawodników, którzy zawsze są na szczycie – powiedział Eriksen, odpowiadając na jedno z pytań.

– Stałem się lepszy w nieprzejmowaniu się krytyką, bo każdy ma swoje zdanie. Szczególnie teraz, gdy przeprowadziłem się do Włoch. Chodzi o to, aby zaufać tym, którzy są wokół ciebie i nie słyszeć reszty – dodał duński pomocnik.

Eriksen myśli o końcu kariery

Reprezentant Danii już teraz myśli o tym, gdzie zakończy piłkarską karierę. Nie wyklucza między innymi powrotu do Odense, które było jego pierwszym klubem.

– Nie wykluczam tego. W końcu kupiliśmy też dom w Odense, więc myślę, że tam się osiedlimy. Mógłbym nawet skończyć karierę w Odense, gdyby mnie chcieli – dodał piłkarz Interu Mediolan.

Komentarze