Eriksen jednak nie pożegna się z Interem?

Christian Eriksen
Christian Eriksen fot. PressFocus

Christian Eriksen dołączył do Interu Mediolan jakiś czas temu. Tymczasem ostatnio światło dzienne ujrzała wiadomość, że agent Duńczyka nie został rozliczony za pośrednictwo w transakcji. Zawodnik trafił do włoskiego klubu z Tottenhamu Hotspur w styczniu 2020 roku za 20 milionów euro.

Chirstian Eriksen i jego przyszłość w Interze stoi pod dużym znakiem zapytania. Tymczasem okazuje się, że nie zamknięto spraw z przeszłości.

W momencie, gdy duński zawodnik zasilił szeregi Nerazzurrich, to uzgodniono, że na konto menedżera Martinusa Schootsa wpłynie suma siedmiu milionów euro. Jak dotąd zawodnik otrzymał tylko milion euro. W związku z tym agent złożył do Rady Gwarancji Sportowych o to, aby wpłynąć na Inter w celu odzyskania zaległych należności.

“Rada Gwarancji Sportowych otrzymała od agenta sportowego Martinusa Schootsa wniosek o arbitraż przeciwko Interowi Mediolan. Na mocy umowy podpisanej w dniu 27 stycznia 2020 roku wyżej wymieniony agent otrzymał zgodę umożliwiającą realizację transferu zawodnika Christiana Eriksena z Tottenham Hotspur FC” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu CONI.

W powszechnej opinii wydawało się przesądzone, że Eriksen zmieni klub w trakcie trwającej sesji transferowej. La Gazzetta dello Sportu sugeruje jednak, że złożony przez menedżera piłkarza wniosek może spowolnić negocjacje.

Eriksen w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 13 meczach, w których ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Zawodnik ma kontrakt z mediolańczykami ważny do końca czerwca 2024 roku. Rynkowa wartość piłkarza kształtuje je się w wysokości 35 milionów euro.

Komentarze

Na temat “Eriksen jednak nie pożegna się z Interem?