Eriksen częścią transferowego domina

Christian Eriksen
Christian Eriksen PressFocus

Pojawiły się kolejne doniesienia odnośnie Christiana Eriksena. Duńczyk może powrócić do Tottenhamu, jeżeli Dele Alli odejdzie do Paris-Saint Germain.

Dyrektor generalny Interu, Giuseppe Marotta, już kilka tygodni temu potwierdził, że zimą z klubu odejdzie Christian Eriksen. Duńczyk dołączył do mediolańskiego zespołu rok temu. Od początku nie mógł dogadać się z Antonio Conte i musiał pogodzić się z rolą rezerwowego. Pomocnik i szkoleniowiec nie szczędzili sobie medialnych złośliwości, wszystko więc wskazuje na odejście Eriksena z Giuseppe Meazza.

Powrót syna marnotrawnego?

28-latek odszedł z Tottenhamu w nie najlepszej atmosferze. Już na początku sezonu 2019/2020 nie grał tak często, jak wcześniej pod wodzą Mauricio Pochettino. Gdy Argentyńczyka zmienił Jose Mourinho, ta sytuacja się nie zmieniła. Eriksen postanowił odejść do Interu, a choć wówczas jego wartość rynkowa wynosiła 90 milionów euro, Włosi zapłacili za niego niecałą 1/3 tej kwoty.

Teraz La Gazzetta dello Sport donosi, że Duńczyk może powrócić do Tottenhamu. Wszystko zależy jednak od Dele Alliego. Anglik nie cieszy się zaufaniem Jose Mourinho i być może zechce ponownie zagrać u Mauricio Pochettino. Sam Argentyńczyk dobrze wspomina współpracę z 24-latkiem i niewykluczone, że spróbuje sprowadzić go do Paris-Saint Germain.

Wartość rynkowa Christiana Eriksena wynosi obecnie około 35 milionów euro, ale wydaje się, że Inter jest na tyle zdeterminowany, by się go pozbyć, że zadowoliłby się niższą kwotą. Promocyjna cena może skusić zarówno Tottenham, jak i inne czołowe europejskie kluby.

Komentarze

Comments 4 comments

Tak zniszczyć takiego piłkarza… Nie.miec pomysłu na taką stopę to szok co ten conte zrobił. Ja bym mu nie dał zadań defensywnych tylko ustawił na trakłeriście i posyłał piłki a on by wiedział co dalej zrobić. Cyk prostopadła do Lukaku pyk do Lautaro. To mu Conte dał zadania defenzywne hehe . Czasami myślę że Conte specjalnie to robi by nie wygrać z interem scudetto. Ciągłe stawianie na Gagliardini który jest krytykowany. Conte wie co robi . Wie że go nie zwolnią przy takiej pensji by nie płacić odszkodowania a interek się łudzi że coś im wygra.