Jose Mourinho chce defensora Manchesteru United

Eric Bailly
Eric Bailly fot. PressFocus

Eric Bailly przeniesie się do Rzymu? Sytuacji Iworyjczyka, który jest na wylocie z Manchesteru United, szczegółowo przygląda się Jose Mourinho.

  • Manchester United liczy się ze sprzedażą kilku swoich zawodników. Na wylocie znajduje się między innymi Eric Bailly
  • Iworyjczyk nie może narzekać na brak zainteresowania. Ściągnąć go do siebie chcą kluby z Włoch, a przede wszystkim AS Roma
  • Wielkim zwolennikiem umiejętności defensora jest Jose Mourinho, który współpracował z nim za czasów “Czerwonych Diabłów”

Jose Mourinho tęskni za dawną współpracą

Obecne okienko transferowe jeszcze się dla Manchesteru United nie zakończyło. Klub musi pozbyć się zawodników, którzy nie stanowią o sile zespołu, a dodatkowo da się zarobić na ich sprzedaży.

Jednym z takich graczy jest Eric Bailly. Co prawda, jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku, jednak menedżer Erik ten Hag jasno zakomunikował, że nie widzi Iworyjczyka w swojej taktyce. Aktualnie trwa oczekiwanie na jak najkorzystniejszą ofertę dla “Czerwonych Diabłów”.

28-latek nie może narzekać na brak zainteresowania. Chcą go u siebie przede wszystkim włoskie ekipy, na czele z AS Romą. W grę najprawdopodobniej wchodziłoby wypożyczenie z opcją wykupu. Obie strony są pozytywnie nastawione do postępów w negocjacjach.

Szczególnym zwolennikiem ściągnięcia reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej jest Jose Mourinho. To za czasów jego panowania Bailly został ściągany na Old Trafford, a sama współpraca między panami również układała się odpowiednio. Portugalczyk ceni umiejętności defensora i chciałby móc z niego korzystać w nadchodzącej kampanii.

W barwach Manchesteru United Bailly zaliczył łącznie 113 spotkań. Wcześniej występował także w koszulkach Villarrealu i Espanyolu.

Zobacz również: Pogba wraca do Włoch. Francuza może czekać dłuższa przerwa

Komentarze