Emocje w Rzymie. Crotone postawiło się Lazio

Piłkarze Lazio
Piłkarze Lazio PressFocus

Już w piątkowe popołudnie rozpoczęła się rywalizacja w ramach 27. kolejki Serie A. Po emocjonującym meczu Lazio pokonało u siebie 3:2 Crotone i cały czas pozostaje w grze o europejskie puchary.

Bramka za bramkę

Piątkowy mecz na Stadio Olimpico w Rzymie ułożył się po myśli podopiecznych Simone Inzaghiego, którzy już w 15. minucie wyszli na prowadzenie. Po świetnym dośrodkowaniu Stefana Radu piłka trafiła na prawą stronę pola karnego do Sergeja Milinkovicia-Savicia, który uderzeniem z powietrza nie dał szans bramkarzowi rywali.

Kwadrans później Crotone, w którego szeregach od pierwszej minuty wystąpił Arkadiusz Reca, niespodziewanie doprowadziło do wyrównania. W roli głównej wystąpił w tej sytuacji Simy, który najpierw ograł przed polem karnym jednego z rywali, a następnie mocnym płaskim strzałem zmusił Jose Reinę do kapitulacji.

Gospodarzom przed przerwą udało się jednak wrócić na prowadzenie. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy drugiego gola dla Lazio zdobył Luis Alberto, który celnie uderzył zza pola karnego po odegraniu piłki przez Ciro Immobile.

Druga połowa fatalnie rozpoczęła się dla Lazio, bowiem cztery minuty po jej wznowieniu sędzia podyktował rzut karny dla gości. We własnym polu karnym przewinił Faris. Kilka chwil później piłkę w siatce z jedenastu metrów umieścił Simy.

Złoty gol Caicedo

W kolejnych minutach na boisku dominowali gospodarze, ale długo nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę rywali. Czas upływał, a wynik nie ulegał zmianie. Bohaterem Lazio okazał się Felipe Caicedo, który świetnie opanował wstrzeloną przez Gonzalo Escalante piłkę w pole karne, a następnie potężnym strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi.

Dzięki tej wygranej Lazio umocniło się na siódmym miejscu w tabeli Serie A. Do miejsc premiowanych występami w Lidze Mistrzów traci aktualnie cztery punkty.