Emocje w Bergamo. Atalanta ograła Lazio!

Alejandro Gomez
Alejandro Gomez fot. Grzegorz Wajda

Doskonałe widowisko stworzyły w środowy wieczór jedenastki Atalanty Bergamo i Lazio Rzym. Goście bardzo szybko wyszli w tym meczu na dwubramkowe prowadzenie, ale ostatecznie z boiska schodzili bez choćby jednego punktu.

Hit 27. kolejki Serie A od pierwszego gwizdka sędziego był świetnym widowiskiem. Pierwszego gola w meczu rozgrywanym na Stadio Atleti Azzurri d’Italia obejrzeliśmy już w piątej minucie. Po szybkiej akcji gości z Rzymu i płaskim zagraniu Lazzarriego z prawego skrzydła, piłkę do bramki swojego zespołu niefortunnie skierował Marten De Roon.

Lazio poszło za ciosem i sześć minut później podwyższyło na 2:0. Fantastycznym uderzeniem z dystansu popisał się Sergej Milinković-Savić. Bramkarz Atalanty Pierluigi Gollini nie miał szans na obronę precyzyjnego strzału serbskiego pomocnika. W tym momencie fani zespołu z Rzymu mieli prawo, aby myśleć o bardzo ważnych w walce o mistrzowski tytuł trzech punktach. Atalanta nie zamierzała się jednak poddawać.

Skuteczna pogoń Atalanty

Gospodarzom jeszcze przed przerwą udało się zdobyć kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu Hansa Hateboera z prawej strony boiska, ładnym uderzeniem głową bramkarza Lazio pokonał Robin Gosens. Dzięki temu trafieniu podopieczni Gian Piero Gasperiniego schodzili na przerwę do szatni z nadzieją na odrobienie strat w drugiej odsłonie meczu.

I tak się stało. W 66. minucie Lazio dał o sobie znać Rusłan Malinowski, który posłał “bombę” zza pola karnego w kierunku bramki gości. Futbolówka wylądowała w samym okienku bramki strzeżonej przez Tomasa Strakoshę.

Piłkarze Atalanty w tym momencie uwierzyli, że mogą w tym meczu sięgnąć po komplet punktów. W 80. minucie udało im się wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Alejandro Gomeza z rzutu rożnego, trzeciego gola uderzeniem głową zdobył Jose Luis Palomino. Lazio nie potrafiło w żaden sposób odpowiedzieć i trzy punkty trafiły na konto Atalanty.

Zdobyte trzy punkty pozwoliły Atalancie umocnić się na czwartym miejscu w tabeli i zmniejszyć do czterech punktów stratę do trzeciego Interu Mediolan. Z kolei Lazio znacząco skomplikowało swoją sytuację w walce o mistrzowski tytuł, bowiem po 27. kolejce jego strata do prowadzącego Juventusu wzrosła do czterech punktów.