Problemy Juventusu na rynku. Budżetowy cel transferowy

Emil Holm
Emil Holm fot. PressFocus

Pogrążony w problemach Juventus nie zapomina o zimowym okienku transferowym. Na szczycie listy życzeń znalazł się gracz Spezii Emil Holm.

  • Juventus znajduje się w poważnych tarapatach finansowych
  • “Stara Dama” nie ma na rynku wielu opcji do wzmocnienia składu
  • Na liście życzeń ekipy z Turynu znalazł się Emil Holm

Wahadłowy Spezii ze sporym awansem sportowym?

Juventus boryka się obecnie z olbrzymimi problemami. Na skutek prowadzonego śledztwa do dymisji podały się klubowe władze, na czele z Andreą Agnellim, Pavlem Nedvedem oraz Maurizio Arrivabene. Ponadto, kondycja finansowa “Starej Damy” nie jest najlepsza, gdyż generuje ona potężne straty. To sprawia, że zimowe okienko transferowe będzie dosyć ubogie we wzmocnienia.

A takich niewątpliwie ekipa Massimiliano Allegriego potrzebuje. Początek sezonu ułożył się dla Juventusu fatalnie, a jego zwieńczeniem było odpadnięcie z Ligi Mistrzów. W ostatnich kolejkach przed przerwą związaną z mundialem “Stara Dama” zdołała złapać dobrą serię i zbliżyć się do czołówki, lecz wciąż są to wyniki zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Turyńczycy z pewnością mają wiele braków kadrowych. Nowych twarzy wymaga prawa strona defensywy, gdzie z urazami zmagają się Mattia De Sciglio oraz Danilo. Ich powrót do gry po mistrzostwach świata stoi pod znakiem zapytania, w związku z czym klub planuje pozyskać na tę pozycję kolejnego zawodnika.

Juventus spogląda tym samym w stronę Spezii, gdzie z powodzeniem na prawej stronie gra Emil Holm. Jego sytuację monitoruje również Napoli, lecz to właśnie drużyna Allegriego jest bliższa sfinalizowania transakcji. Nie powinna ona przekroczyć dziesięciu milionów euro. Do transferu może dojść już zimą.

Dwukrotny reprezentant Szwecji ma za sobą udaną rundę. W Serie A rozegrał 14 spotkań, a jego dorobek wyniósł bramkę oraz dwie asysty.

Zobacz również: Juventus przeżył trzęsienie ziemi, członkowie zarządu złożyli rezygnację

Komentarze