Napoli wypożyczyło nowo sprowadzonego zawodnika do Empoli

Elia Caprile
Elia Caprile IMAGO / Independent Photo Agency

Napoli dopięło na ostatni guzik transfer Elii Caprile z Bari. 21-letni bramkarz jednak długo nie zagrzał miejsce w drużynie mistrza Włoch, bowiem już kilka minut później Empoli potwierdziło jego wypożyczenie.

  • Elia Caprile ma za sobą fantastyczny sezon w barwach Bari
  • 21-latek zapracował sobie na transfer do Napoli
  • Jednak nadchodzący sezon spędzi na wypożyczeniu w Empoli

Oficjalnie: Elia Caprile będzie reprezentował barwy Empoli

Potwierdziły się medialne doniesienia, które mówiły, że Elia Caprile opuści Bari i zasili szeregi Napoli. Wychowanek akademii Chievo Verona nieprzypadkowo związał się z mistrzem Włoch długoletnim kontraktem, ponieważ postrzegają oni w nim ogromny talent, który lada moment będzie w stanie wygryźć z podstawowego składu Alexa Mereta.

Empoli za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdziło wypożyczenie Elia Caprile. 21-letni w toskańskim zespole zastąpi Guglielmo Vicario, który powędrował do Tottenhamu Hotspur. Dla młodego Włocha będzie to debiutancki sezon na poziomie Serie A.

Elia Caprile ma za sobą fantastyczny rok w Bari, który jednak nie udało się zwieńczyć awansem do Serie A. 21-latek w minionej kampanii rozegrał 41 spotkań w barwach drugoligowego zespołu i udało mu się w tym czasie zachować aż 14 czystych kont.

Sprawdź także: Francuski klub chce przechwycić skrzydłowego Atalanty

Komentarze