El Shaarawy z pozytywnym wynikiem, ale są wątpliwości

Stephan El Shaarawy
Stephan El Shaarawy fot. Stefan Constantin / Sport Pictures

Reprezentant Włoch Stephan El Shaarawy okazał się zawodnikiem, który uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. Piłkarze oraz sztab szkoleniowy drużyny prowadzonej przez Roberto Manciniego przeszli je w poniedziałek po przyjeździe do Bergamo, gdzie w środę mają zmierzyć się w meczu Ligi Narodów z reprezentacją Holandii. Niewykluczone jednak, że napastnik będzie mógł wystąpić w najbliższym meczu.

Czytaj dalej…

– Dziś rano otrzymaliśmy wyniki wymazów zrobionych wczoraj w nocy po przybyciu do Włoch i Bergamo. Jeden wymaz był pozytywny i chodzi o El Shaarawy’ego – potwierdził lekarz reprezentacji Andrea Ferretti, cytowany przez Il Corriere dello Sport.

– Może być fałszywie pozytywny, ponieważ ma negatywny wynik serologiczny i niską wiremię. Pozostali zawodnicy zostali dziś rano ponownie przetestowanie, ale nie mamy jeszcze wyników. Z tego powodu dzisiejszy trening został rozłożony na części – dodał.

El Shaarawy do dyspozycji Manciniego?

Uzyskany przez El Shaarawy’ego wynik testu nie daje 100-procentowej pewności co do zakażenia, bowiem wynik przeprowadzonego u niego następnie testu serologicznego dał wynik negatywny. Zawodnik Romy, podobnie jak pozostali zawodnicy reprezentacji Włoch, dziś rano zostali poddani kolejnym badaniom wymazowym. Ich wyniki miały pojawić się do godziny 19:00, ale tak się nie stało z powodu problemu technicznego w laboratorium. Wyniki dotrą z opóźnieniem, ale jak informuje Andrea Ferretti powinny być dostępnej jeszcze dzisiaj.

Jeżeli wynik drugiego testu wymazowego u El Shaarawy’ego będzie negatywny, zawodnik będzie do dyspozycji selekcjonera reprezentacji Włoch Roberto Manciniego na środowe spotkanie z Holandią.

Komentarze