El Shaarawy może wrócić do Włoch

Stephan El Shaarawy
Stephan El Shaarawy fot. PressFocus

Stephan El Shaarawy i jego powrót do Serie A wydaje się nieunikniony. AS Roma już kilka miesięcy temu chciała mieć napastnika w swoich szeregach, ale ostatecznie kluby nie doszły do porozumienia. Corriere dello Sport przekonuje jednak, że sternicy Giallorossich wciąż zabiegają o zawodnika.

Stephan El Shaarawy jest aktualnie zawodnikiem Shanghai Greenland Shenhua. Obecny kontrakt zawodnika obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Niemniej mało prawdopodobne jest, aby piłkarz wypełnił tę umowę do końca.

Włoscy dziennikarze ujawnili informacje, że w ostatnich godzinach doszło do rozmowy skrzydłowego reprezentacji Włoch z trenerem rzymian Paulo Fonseką. Miały one zaowocować wstępnym porozumieniem w sprawie przeprowadzki piłkarza.

Kontakt nawiązany, praca nad transferem rozpoczęta

Brat zawodnika Manuel El Shaarawy jest obecnie w Chinach, gdzie pracuje nad tym, aby transfer doszedł do skutku. Jeśli sztuka ta by się mu udała, to Stephan El Shaarawy okazałby się solidnym wzmocnieniem ofensywy Wilków.

28-latek może grać nie tylko na skrzydle, ale również jako klasyczna “9”, co sprawiłoby, że szkoleniowiec Wilków miałby oprócz Borjy Mayorala i Edina Dzeko kolejnego kandydata do gry na pozycji wysuniętego napastnika. Pedro, czy Henrikh Mkhitaryan raczej się nadają do gry w tej roli.

Godne uwagi jest to, że Stephan El Shaarawy w przeszłości grał już w Romie. Zaliczył w jej barwach 139 spotkań, notując w nich 40 trafień. Tymczasem w Serie A zawodnik rozegrał już 155 meczów, w których wpisywał się na listę strzelców 55 razy. Ponadto na koncie urodzonego w Savonie piłkarza jest 28 asyst.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze