El. MŚ: bez niespodzianki w Sofii, sześć punktów reprezentacji Włoch

Andrea Belotti
Andrea Belotti fot. Grzegorz Wajda

Drugie zwycięstwo w eliminacjach do finałów Mistrzostw Świata w 2022 roku odniosła w niedzielę reprezentacja Włoch. W wyjazdowym spotkaniu pokonała 2:0 (1:0) Bułgarię.

Udany początek eliminacji

Reprezentacja Włoch eliminacje rozpoczęła zgodnie z planem, bowiem od pokonania u siebie Irlandii Północnej. Podopieczni Roberto Manciniego w czwartek wygrali 2:0 po trafieniach Domenico Berardiego i Ciro Immobile. Na drugie eliminacyjne spotkanie udali się do Sofii, gdzie przyszło im się zmierzyć z reprezentacją Bułgarii.

Mecz od pierwszej minuty toczył się pod dyktando włoskiego zespołu, który miał jednak duży problem ze sforsowaniem defensywy rywali. Faworyzowany goście długo utrzymywali się przy piłce, częściej gościli w okolicy pola karnego rywali, ale nic z tego nie wynikało.

Wydawało się nawet, że w pierwszej połowie nie obejrzymy ani jednego gola. W 42. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował jednak rzut karny dla reprezentacji Włoch, dopatrując się faulu na Lorenzo Insigne. Kilka chwil później jedenastkę wykorzystał Andrea Belotti.

Mecz pod kontrolą reprezentacji Włoch

Pierwszy kwadrans drugiej połowy również minął pod znakiem starć w polach karnych obu zespołów, ale za każdym razem arbiter nakazywał grać dalej. Choć wynik długo nie ulegał zmianie, to reprezentacja Włoch miała spotkanie pod kontrolą. W 73. minucie po raz drugi na listę strzelców mógł się wpisać Belotti, ale w dobrej sytuacji uderzył niecelnie.

Gola doczekaliśmy się w 83. minucie. Tym razem piłkę w bramce rywali umieścił Manuel Locatelli, który wykorzystał dogranie Insigne. Wynik 2:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Po tym spotkaniu reprezentacja Włoch zajmuje drugie miejsce w grupie C, ustępując tylko Szwajcarii, która po dwóch kolejkach również ma na swoim koncie sześć punktów.