El. ME: Włosi gromią Greków

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Gracze reprezentacji Grecji przegrali u siebie z Włochami 0:3. W tym momencie piłkarze Italii mają dziewięć oczek. Grecy w trzech spotkaniach zdobyli jedynie cztery punkty.

Jak wyglądała ta konfrontacja? Włosi objęli prowadzenie w 23. minucie. Wtedy to Barella skorzystał z podania Belottiego.

Przed przerwą przyjezdni zadali dwa kolejne ciosy. W 30. minucie zza pola karnego trafił Insigne.

Kilka minut później na listę strzelców wpisał się także Bonucci.

Przed przerwą goście mogli zdobyć czwartego gola. Szczęścia próbowali Insigne i Belotti, ale lepszy tym razem okazał się Barkas.

W 69. minucie Fortounis huknął z dystansu, ale Sirigu poradził sobie z tym uderzeniem.

W 81. minucie Włosi byli blisko kolejnego gola. Belotti zagrał wtedy piłkę do Chiesy, ale ten jednak chybił.

W końcówce regulaminowego czasu gry grecki bramkarz poradził sobie z uderzeniami Florenziego i Insigne.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Włosi wygrali 3:0.

Grecja – Włochy 0:3 (0:3)

0:1 Barella 23′
0:2 Insigne 30′
0:3 Bonucci 33′