El. ME: Sześć goli Włochów

Marco Verratti
Marco Verratti fot. Grzegorz Wajda

Sześć bramek zaaplikowała reprezentacja Włoch Liechtensteinowi we wtorkowym spotkaniu eliminacji Euro 2020. Dwie bramki z rzutów karnych dla Squadra Azzurra zdobył doświadczony Fabio Quagliarella.

Włosi objęli prowadzenie w 17. minucie, po tym jak Stefano Sensi uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Leonardo Spinazzoli z lewej strony boiska. Kwadrans później na 2:0 podwyższył Marco Verratti, który zaskoczył bramkarza gości precyzyjnym uderzeniem z lewej strony pola karnego.

W 34. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Włochów za zagranie piłki ręką jednego z reprezentantów Liechtensteinu. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Quagliarella. Tuż przed przerwą goście doznali osłabienia, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Daniel Kaufmann. Po chwili drugi rzut karny na gola zamienił Quagliarella.

W drugiej połowie podopieczni Roberto Manciniego dołożyli dwa kolejne trafienia. W 70. minucie swojego kolejnego gola w kadrze zdobył Moise Kean, który trafił do siatki z trzech metrów po zgraniu futbolówki przez Quagliarellę. Wynik meczu na 6:0 ustalił Leonardo Pavoletti, który z najbliższej odległości dobił swój własny strzał.

Włochy – Liechtenstein 6:0 (4:0)