Nowy napastnik w Atalancie Bergamo. Najdroższy transfer w historii klubu

El Bilal Toure
El Bilal Toure IMAGO / NurPhoto

Atalanta Bergamo oficjalnie poinformowała, że nowym zawodnikiem drużyny został El-Bilal Toure. Transfer malijskiego napastnika z Almerii jest najdroższy w historii klubu, bowiem “La Dea” zapłaciła za niego około 28 milionów euro. 21-latek postrzegany jest jako następca Rasmusa Hojlunda.

  • El Bilal Toure zasilił szeregi Atalanty Bergamo
  • Malijczyk kosztował “La Deę” około 28 milionów euro
  • 21-latek postrzegany jest jako następca Rasmusa Hojlunda

Oficjalnie: El Bilal Toure został zawodnikiem Atalanty Bergamo

Atalanta Bergamo za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej potwierdziła przybycie długo wyczekiwanego napastnika. Nowym zawodnikiem “La Dei” oficjalnie został El Bilal Toure. 21-latek postrzegany jest przez Gian Piero Gasperiniego jako następca Rasmusa Hojlunda, który wkrótce zasili szeregi Manchesteru United.

El Bilal Toure został właśnie najdroższym zawodnikiem sprowadzonym do Bergamo. Atalanta bowiem zapłaciła za jego transfer Almerii około 28 milionów euro. Do tej pory “La Dea” najwięcej zapłaciła za Jeremiego Bogę, który od nowego sezonu będzie bronił barw OGC Nice.

15-krotny reprezentant Mali w minionej kampanii rozegrał 22 spotkania w barwach hiszpańskiej Almerii. Udało mu się siedmiokrotnie wpisać na listę strzelców, a także zanotować dwie asysty.

Sprawdź także: Ciekawy transfer wewnątrz Serie A. Monza sięgnie po piłkarza Sassuolo

Komentarze