Efektowna Atalanta, zwycięstwo Cagliari i remis w Weronie

Piłkarze Atalanty
Piłkarze Atalanty PressFocus

Atalanta Bergamo efektownie 5:2 pokonała na wyjeździe Parmę i wróciła na drugie miejsce w tabeli Serie A. Trzy punkty na swoje konto zapisało również Cagliari Calcio, które pokonało 3:1 Benevento. Podziałem punktów zakończyła się natomiast konfrontacja Hellas Werona z Torino.

FC Parma – Atalanta Bergamo 2:5

Atalanta Bergamo do wyjazdowego spotkania z Parmą przystępowała w roli murowanego faworyta do zwycięstwa i nie sprawiła zawodu swoim kibicom. Już po pierwszej połowie i trafieniu Rusłana Malinowskiego prowadziła 1:0, a po przerwie potwierdziła tylko swoją wyższość nad rywalem.

W 52. minucie drugiego gola dla drużyny Gian Piero Gasperiniegi zdobył Matteo Pessina, a w 77. minucie na 3:0 podwyższył Luis Muriel. Parma co prawda nie zamierzała się poddawać i potrafiła odpowiedzieć, ale za każdym razem kolejny cios wyprowadzała Atalanta.

W ostatnich kilkunastu minutach meczu obejrzeliśmy jeszcze cztery bramki, po dwie dla każdego z zespołów. Gole dla Parmy zdobywali Brunetta i Sohm, natomiast prowadzenie gości podwyższali Muriel i Miranczuk. Ostatecznie Atalanta wygrała 5:2 i powróciła na drugie miejsce w tabeli.

Benevento Calcio – Cagliari Calcio 1:3

Ważne zwycięstwo w bezpośrednim spotkaniu w walce o utrzymanie odniosło Cagliari Calcio, które na wyjeździe ograło 3:1 Benevento. Mecz świetnie ułożył się dla gości z Sardynii, którzy już w pierwszej minucie objęli prowadzenie za sprawą Lykiogiannisa. Na przerwę obie jedenastki schodziły jednak przy wyniku remisowym, bowiem kwadrans później do wyrównania doprowadził Lapadula.

W drugiej połowie Cagliari rozstrzygnęło jednak spotkanie na swoją korzyść. W 64. minucie drugiego gola dla gości zdobył Pavoletti, a w doliczonym czasie gry wynik na 3:1 ustalił Joao Pedro.

Po tym meczu Benevento, dla którego to trzecia z rzędu porażka, nadal znajduje się w strefie spadkowej. Świetnie spisujące się ostatnie Cagliari powiększyło natomiast nad nią przewagę do czterech punktów.

W zespole gospodarzy pełne 90 minut rozegrał Kamil Glik. W zespole gości cały mecz na ławce rezerwowych spędził Sebastian Walukiewicz.

Hellas Werona – Torino FC 1:1

Po jednym punkcie na swoje konto w niedzielne popołudnie zapisały natomiast drużyny Hellas Werona i Torino. W zespole gospodarzy od pierwszej minuty mogliśmy oglądać w akcji Pawła Dawidowicza, natomiast w drużynie gości cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Karol Linetty.

Obie bramki w tym pojedynku obejrzeliśmy w samej jego końcówce. W 85. minucie drużynę z Turynu na prowadzenie wyprowadził Vojvoda, ale trzy minuty później do wyrównania doprowadził Dimarco.