Echa decyzji CONI. “Jesteśmy gotowi grać”

Fabio Paratici
Fabio Paratici Grzegorz Wajda

Dyrektor Juventusu Fabio Paratici nie chce komentować wtorkowej decyzji Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) i podkreśla, że drużyna jest gotowa do rozegrania meczu z Napoli. Będzie to konieczne, bowiem wszystkie wcześniejsze kary nałożone na klub z Neapolu zostały anulowane.

Pierwotnie obie drużyny miały zmierzyć się ze sobą 4 października, ale spotkanie nie doszło do skutku. Drużyna z Napoli nie przyjechała do Turynu, argumentując swoją decyzją nałożonym na klub zakazem podróżowania w związku z dwoma potwierdzonymi przypadkami zakażenia koronawirusem. Tłumaczeń klubu z Neapolu nie przyjęły jednak władze ligi, które przyznały Juventusowi walkower, a Napoli ukarały dodatkowo odjęciem jednego punktu w ligowej tabeli.

Nie był to jednak koniec sprawy. Pierwsze dwa odwołania Napoli zostały odrzucone, ale sprawa ostatecznie trafiła do Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI). Ten przyznał rację klubowi ze Stadio San Paolo i anulował nałożone na niego kary. Oznacza to również, że spotkanie Juventus – Napoli rozegrane zostanie w innym terminie. Stara Dama jest gotowa do gry.

– Pierwszy komentarz na temat tej sytuacji jest taki, że zawsze staliśmy obok i byliśmy obojętni – powiedział Paratici w rozmowie ze Sky Sport Italia. – Kiedy każą nam grać, przynosimy piłkę i jesteśmy. Przecież byliśmy gotowi do gry 4 października. Nie zamierzamy odpowiadać prezydentowi Napoli De Laurentiisowi. Powiedzieliśmy tylko to, co było oczywiste – kontynuował.

– Kiedy dostaniem informację, że mamy grać to oczywiście zagramy. Terminarz rozgrywek jest przygotowany, jest organizacja, która się tym zajmuje i zobaczymy, co nam powiedzą – dodał Paratici.

Zapytany, czy dla drużyny irytująca była sytuacja, w której jechała na mecz z czterema punktami straty do lidera, a gdy już dotarła na stadion strata wynosiła siedem punktów. – Jesteśmy przyzwyczajeni do wygrywania ligi. Wiemy, że musimy wygrać około 30 spotkań. Mamy jeszcze jeden do wygrania, to wszystko – dodał.

Komentarze

Na temat “Echa decyzji CONI. “Jesteśmy gotowi grać”