Dzisiaj spotkanie na szczycie z udziałem Dzeko i Fonseki

Edin Dzeko
Edin Dzeko fot. PressFocus

Kapitan AS Romy Edin Dzeko i trener tego zespołu Paulo Fonseca mają spotkać się dzisiaj w towarzystwie swoich pełnomocników. Celem spotkania ma być przywrócenie spokoju między obiema stronami. Bośniak ostatecznie nie zmienił klubu w trakcie zimowej sesji transferowej, więc przynajmniej przez najbliższe pół roku piłkarz nadal będzie napastnikiem Wilków.

Kapitan AS Romy w ostatnim czasie nie otrzymywał okazji do gry. Następstwem tego pojawiły się spekulacje, które sugerowały, że Edin Dzeko zmieni klub. Sytuacja piłkarza mocno się pogorszyła w momencie, gdy Roma przegrała ze Spezią 2:4 w Coppa Italia.

W związku z tym, że napastnik Wilków nie znalazł sobie nowego klubu, to celem nadrzędnym dla władz klubu stało się to, aby piłkarz znalazł nić porozumienia ze szkoleniowcem Romy, mając znów grać i cieszyć swoimi występami kibiców Giallorossich.

W trakcie spotkania Dzeko z Fonsecą oprócz przedstawicieli obu stron ma być obecny również dyrektor sportowy rzymian Tiago Pinto. Godne uwagi jest to, że Bośniak, chociaż został odsunięty od zespołu przez trenera, to pracował samodzielnie z pełnym zaangażowaniem. Jednocześnie zawodnik był obecny na dwóch meczach z rzędu Romy na trybunach. W pewnym sensie zasygnalizował wszystkim, że wciąż czuje się kapitanem drużyny, chcąc być z nią w dobrych i złych czasach.

Corriere dello Sport ujawniło, że w niedzielę Dzeko rozmawiał z Nikola Kaliniciem na temat swojej sytuacji. Miał przekazać, że jego kryzys w Romie nie jest nieodwracalny. Dzeko dał jednocześnie do zrozumienia, że wierzy, że sytuacja wkrótce się poprawi.

34-letni napastnik w trakcie trwającego sezonu Serie A wystąpił łącznie w 15 spotkaniach, notując w nich siedem trafień i jedną asystę. Dzeko ma umowę z Romą do końca czerwca 2022 roku.

Komentarze