Dżeko zostanie? Duże różnice nie ułatwiają negocjacji

Edin Dżeko (Inter)
Edin Dżeko (Inter) PressFocus

Edin Dżeko ma kontrakt ważny do czerwca 2023 roku, jednak na razie ciągle nie wiadomo, czy Bośniak zostanie na Giuseppe Meazza, chociaż obie strony mają dążyć do przedłużenia współpracy. Kością niezgody pozostają warunki finansowe.

  • Kontrakt Edina Dżeko wygasa wraz z końcem sezonu
  • Inter chce przedłużyć umowę Bośniaka
  • Obie strony mają różne wymagania finansowe

Dżeko zgodzi się na warunki Interu?

Edin Dżeko trafił do Mediolanu w lecie 2021 roku. Inter Mediolan zapłacił za niego Romie prawie trzy miliony euro. Od momentu przeprowadzki na Giuseppe Meazza reprezentant Bośni i Hercegowiny zaliczył 87 meczów, strzelił 28 goli i zanotował 15 asyst. W tym sezonie środkowy napastnik wystąpił w 38 potyczkach, zdobył 11 bramek i zapisał na swoim koncie pięć ostatnich podań.

Dobra postawa 37-latka zaowocowała rozmowami dotyczącymi przedłużenia współpracy. Nerazzurri bardzo chcą zatrzymać doświadczonego snajpera, jednak zamierzają zaktualizować warunki porozumienia. Dżeko jest zadowolony z obecnego wynagrodzenia i oczywiście niechętnie podchodzi do możliwości obniżenia zarobków, które wynoszą 5,5 miliona euro za sezon gry w stolicy Lombardii. Alternatywą jest podpisanie umowy ważnej dwa lata.

Co na to klub? Nicolo Schira zdradził, że Beneamata przygotowała propozycję opiewającą na 3 do 3,5 mln euro. Zawodnik urodzony w Sarajewie miałby dodatkowo otrzymać bonusy za przedłużenie kontraktu. Na razie nie znamy ewentualnych postępów w negocjacjach na linii Dżeko – Inter. Jeżeli strony nie osiągną porozumienia, wstępne zainteresowanie pozyskaniem byłego gracza City mają wyrażać ekipy z Arabii Saudyjskiej, Turcji i USA.

Komentarze