Dzeko wskazał przyczynę porażki z Liverpoolem

Edin Dzeko
Edin Dzeko fot. PressFocus

Inter Mediolan przegrał w środowy wieczór z Liverpoolem (0:2) w spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Po zakończeniu spotkania Edin Dzeko przekonywał, że jego zespół po starciu z The Reds może opuszczać boisko z podniesionymi głowami.

• Inter Mediolan po pierwszym starciu z Liverpoolem jest w bardzo trudnym położeniu
  • Nerazzurri wysoko zawiesili poprzeczke wiceliderowi Premier League, ale ten ostatecznie i tak wygrał
  • Po zakończeniu środowej potyczki opinią na jej temat podzielił się Edin Dzeko

Inter blisko odpadnięcia z Ligi Mistrzów

Inter Mediolan przed długi czas był zespołem dominującym w rywalizacji z Liverpoolem. The Reds kilka razy wcyhodzili z opresji, na co wpływ miała niezwykła nieskuteczność mediolańczycy.

Ostatecznie po golach Roberto Firmino i Mohameda Salaha podopieczni Juergena Kloppa wygrali 2:0. Liverpool jest zatem w bardzo dobrym położeniu przed rewanżem, który będzie miał miejsce w marcu.

Jedyne, czego nam zabrakło, to zwycięstwa. Rozegraliśmy dobry mecz przez 65 minut, mieliśmy sytuacje strzeleckie i ogólnie nie pozwalaliśmy na dużo jednej z najlepszych drużyn w Europie – mówił Edin Dzeko w rozmowie z Prime Italia.

Szkoda schodzić z boisko jako pokonany po takim meczu. Niestety tak to wygląda w rywalizacji z wielkimi zespołami. Jeśli nie wykorzystuje się swoich szans, to w końcu można zostać ukaranym. Tak było z nami – kontynuował Bośniak.

Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać. Wszyscy dawali z siebie wszystko przez 90 minut. To jednak nie wystarczyło. Możemy mieć jednak podniesione głowy po tej porażce, bo wiemy, że dawaliśmy z siebie wszystko – przekonywał napastnik Nerazzurrich.

Postaramy się walczyć do końca. Na pewno wynik przed rewanżem nie jest dla nas dobry. W każdym razie teraz musimy koncentrować się na spotkaniach w Serie A. Później zobaczymy, co dalej – zakończył Dzeko.

Inter w najbliższy weekend zmierzy się w lidze włoskiej z Sassuolo. Mecz odbędzie się w niedzielę o 18:00.