Dzeko sfrustrowany, Bośniak ma dość spekulacji transferowych

Edin Dzeko
Edin Dzeko fot. PressFocus

Edin Dzeko przez włoskie media jest co jakiś czas łączony ze zmianą barw klubowych. Reprezentant Bośni i Hercegowiny przyznał natomiast w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi, że jest już zmęczony ciągłymi spekulacjami dotyczącymi jego przyszłości. Doświadczony napastnik zakomunikował, że koncentruje się tylko na występach w Romie.

  • Edin Dzeko może być w kolejnej kampanii nadal zawodnikiem Wilków
  • Bośniak niewykluczone, że wciąż będzie postacią wiodącą Romy
  • Doświadczony napastnik strzelił dwa gole w niedzielnym sparingu z Debreczynem

Edin Dzeko nie myśli o zmianie klubu

Edin Dzeko już w miniony roku był łączony z transferem do Juventusu. W trakcie zimowej sesji transferowej też pojawiły się doniesienia dotyczące zmiany klubu przez Bośniaka. Spekulacje nasilił też konflikt zawodnika z trenerem Paulo Fonseką.

Giallorossi wygrali ostatnio mecz kontrolny z Debreczynem, a Dzeko zdobył w tym spotkaniu dwie bramki. Wygląda na to, że były kapitan Romy będzie elementem planu na zespół stołecznej ekipy, za którym stoi Jose Mourinho.

– Mam już dość spekulacji dotyczący mojego transferu. Skupiam się tylko na Romie – mówił zawodnik cytowany przez Football Italia.

W trakcie meczu kontrolnego na trybunach obecni byli kibice. W tej kwestii piłkarz też wypowiedział kilka zdań.

– Towarzyszyły nam emocje, których nie czuliśmy już od jakiegoś czasie. Kibice naprawdę nam pomagają z trybun i wierzymy, że będą z nami w trakcie sezonu – powiedział Dzeko.

Weteran wypowiedział się również na temat współpracy z nowym trenerem. – To dopiero początek naszej współpracy. W każdym razie wszystko zmierza w dobrym kierunku. Nasze nogi są aktualnie trochę ociężałe, ale wszyscy są zadowoleni. Dajemy z siebie wszystko – powiedział piłkarz.

Czytaj więcej: Roma złożyła ofertę za gracza Barcelony

Komentarze