Dzeko odrzucił ofertę West Hamu

Edin Dzeko
Edin Dzeko fot. PressFocus

Edin Dzeko i jego relacje z trenerem AS Romy Paulo Fonseką to ostatnio jeden z tematów numer jeden we Włoszech. Reprezentant Bośni i Hercegowiny jest podobno zdecydowany na zmianę klubu. Chociaż odrzucił ostatnio ofertę West Hamu United.

Edin Dzeko popadł w konflikt ze szkoleniowcem Giallorossich, a pływ na to miało między innymi zwolnienie kierownika drużyny. Bośniak do tego stopnia podpadł trenerowi Romy, że ten nie znalazł dla niego miejsca w kadrze meczowej na spotkanie ze Spezią Calcio w trakcie minionego weekendu.

Wygląda na to, że sytuacja kapitana Wilków nie poprawi się w najbliższym czasie. W poniedziałek Dzeko pojawił się w ośrodku treningowym w Trigorii, ale nie trenował z resztą drużyny, a samotnie. Prawdopodobne jest zatem to, że także starcie z Hellas Werona zawodnik będzie mógł śledzić co najwyżej z trybun stadionu.

Sky Sport informuje, że bośniacki napastnik jest zdeterminowany, aby zmienić pracodawcę. Kłopot w tym, że nie ma klubów chętnych na jego usługi. Wpływ na taki stan rzeczy może mieć fakt, że Dzeko w szeregach rzymian dużo zarabia. Zawodnik może liczyć na apanaże w wysokości 7,5 miliona euro rocznie.

Co prawda w mediach pojawiły się głosy, że chętny na pozyskanie Bośniaka jest klub Łukasza Fabiańskiego. Dzeko nie chciał jednak dołączyć do West Hamu United. Relacja między zawodnikiem a szkoleniowcem Giallorossich są podobno tak napięte, że mediacje między obiema stronami ma przeprowadzić agent Dzeko Tiago Pinto.

Roma aktualnie plasuje się na trzeciej pozycji w tabeli Serie A. Do lidera AC Milanu rzymianie tracą sześć punktów.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. marca 2022 01:21.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze