Dzeko o nowym kontrakcie z Interem. “Jeśli będę dobrze grał, reszta przyjdzie sama”

Edin Dzeko
Edin Dzeko fot. PressFocus

Edin Dzeko ma kontrakt ważny z Interem Mediolan do końca czerwca 2023 roku. 36-latek ostatnio nieśmiało rozmawiał o możliwości przedłużenia umowy z włoską ekipą.

  • Wciąż niejasna jest przyszłość Edina Dzeko
  • Zawodnik wypowiedział się o wygasającym kontrakcie w rozmowie z La Gazzetta dello Sport
  • Bośniak ma kontrakt ważny z Interem Mediolan do końca trwającego sezonu

Dzeko o swojej przyszłości

Edin Dzeko dołączył do Interu Mediolan latem 2021 roku z AS Roma za blisko trzy miliony euro. Bośniak szybko stał się kluczową postacią Nerazzurrich w ataku. W swoim premierowym sezonie w mediolańskiej drużynie strzelił 17 goli, a ponadto zanotował 10 asyst, potrzebując do tego 49 występów.

W trakcie trwającej kampanii pod nieobecność kontuzjowanego Romelu Lukaku jeszcze ważniejszy w ekipie Simone Inzaghiego był Dzeko. Jak na razie strzelił dziewięć goli w 21 meczach. W rozmowie z La Gazzetta dello Sport zawodnik skomentował możliwość przedłużenia kontraktu.

Ujmijmy to w ten sposób, moją wolą jest dobrze prezentować się do czerwca, a reszta przyjdzie sama. Nic więcej nie dodam – rzekł bośniacki napastnik.

Dzeko zabrał też głos na temat Milana Skriniara, który jest łączony z przeprowadzką do PSG. – To oczywiste, że to będzie ważne. W przyszłości mógłby zostać kapitanem. Wszyscy go kochamy, ale każdy musi dokonywać najlepszych wyborów w swoim życiu i nikt nie ma prawa się w to mieszać – przekonywał Bośniak.

Jasne jest, że władze Interu są zainteresowane przedłużeniem umowy z Dzeko, oferując mu krótkoterminowy kontrakt. Media podają, że w grę ma wchodzić roczna umowy. Zawodnik liczy z kolei na kontrakt dwuletni.

Czytaj więcej: Inter wycenił Dumfriesa, klub z Serie A oczekuje kroci za Holendra

Komentarze