Napastnik Interu nie myśli o zakończeniu kariery

Edin Dżeko
Edin Dżeko PressFocus

Edin Dżeko przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Bośni i Hercegowiny, podczas którego udzielił ciekawego wywiadu. Środkowy napastnik stwierdził, że nie chce jeszcze kończyć kariery i ma nadzieję na historyczny awans jego kraju na Mistrzostwa Europy.

  • Edin Dżeko rozgrywa kolejny bardzo dobry sezon
  • Bośniak ma już 37 lat, ale wciąż jest ważny dla Interu
  • Napastnik nie myśli o zawieszeniu butów na kołku

“Wielu zawodników przechodzi na emeryturę w moim wieku”

Edin Dżeko jest na zgrupowaniu reprezentacji Bośni i Hercegowiny, która w eliminacjach do EURO 2024 zagra z Islandią oraz Słowacją. Środkowy napastnik w rozmowie z bośniackimi mediami przyznał, że nie chce kończyć kariery. 37-latek ma też nadzieję, że wraz z drużyną narodową zakwalifikuje się na Mistrzostwa Europy.

Fakt, że jestem tutaj w wieku 37 lat mówi, jak wiele znaczy dla mnie drużyna narodowa. Wielu zawodników przechodzi na emeryturę w moim wieku, a ja gram co trzy dni z moim klubem i nie chcę teraz przestać. Byłbym super szczęśliwy, gdyby reprezentacja Bośni i Hercegowiny zanotowała świetne wyniki i po raz pierwszy w historii zakwalifikowała się na EURO – powiedział Edin Dżeko.

W przeszłości nie udało nam się tego dokonać z wielu powodów, ale teraz jesteśmy tutaj i wszystko zależy od nas. Chcemy zacząć od zwycięstwa, lecz musimy dać z siebie wszystko na boisku. Zwycięstwo wzmocniłoby naszą pewność siebie przed kolejnymi meczami. Zobaczymy, co się stanie – dodał środkowy napastnik.

Umowa Edina Dżeko z Interem Mediolan wygasa 30 czerwca 2023 roku, ale pomiędzy stronami trwają rozmowy na temat przedłużenia kontraktu.

Komentarze