Dżeko: dam z siebie wszystko dla koszulki Interu

Edin Dżeko
Edin Dżeko PressFocus

Edin Dżeko w sobotę wieczorem został oficjalnie zawodnikiem Interu Mediolan. Po ogłoszeniu transferu udzielił pierwszego wywiadu w nowych barwach i nie krył zadowolenia.

  • Edin Dżeko przeniósł się do Interu Mediolan jako wolny zawodnik
  • Co ciekawe, jeszcze przed ogłoszeniem transferu, Bośniak wystąpił w sparingu z Dynamem Kijów (3:0), w którym zdobył gola
  • Po spotkaniu udzielił pierwszego wywiadu w nowych barwach i nie krył zadowolenia

Dżeko jest “bardzo szczęśliwy” z powodu przenosin

Edin Dżeko w najlepszy możliwy sposób przedstawił się kibicom Interu Mediolan. Bośniak wziął udział w sobotnim sparingu Włochów przeciwko Dynamowi Kijów (3:0). Grał przez całą pierwszą połowę i zdobył w niej bramkę. Co ciekawe, w tamtym momencie nie był jeszcze oficjalnie zawodnikiem Nerazzurrich, bo klub opublikował oficjalne potwierdzenie transferu dopiero kilka godzin po zakończeniu spotkania.

Wrażenie jest wspaniałe. Jestem bardzo szczęśliwy. To dla mnie wielka szansa, chcę podziękować trenerowi i sztabowi za zaufanie. Wciąż uważają, że mogę zrobić różnicę. Wylądowałem w Interze, wielkim klubie, to mistrzowie Włoch. W ciągu sześciu lat, które spędziłem w Serie A, mogłem z bliska zobaczyć, czym jest Inter i co reprezentuje. Teraz mogę tu grać i to czyni mnie bardzo szczęśliwym. Nie mogę doczekać się wyjścia na boisko z kolegami – powiedział Bośniak w rozmowie z InterTV.

Spotkanie starych znajomych

Dżeko będzie teraz występował pod wodzą Simone Inzaghiego, który latem zmienił Lazio na Inter. Do tej pory napastnik, jako kapitan Romy, toczył z nowym przełożonym boje o prymat w stolicy Włoch.

Rozmawiałem z trenerem, żartowaliśmy. Powiedział mi: “przynajmniej wreszcie nie występujemy przeciwko sobie!”. Za nami wiele rywalizacji. Cieszę się na pracę z nim, bo w Lazio udowodnił, że wie, jak tworzyć wielkie rzeczy. Nie mogę się doczekać pierwszego treningu – powiedział 35-latek, który w szatni spotka jeszcze jednego starego znajomego, Aleksandara Kolarova. – Wygląda na to, że nie możemy żyć bez siebie. Występowaliśmy razem w Manchesterze City i Romie. Aleksandar to świetny kumpel i gracz – wyznał Bośniak. – Dopiero dołączyłem do zespołu, ale wiem, że to drużyna pełna mistrzów. Jestem pewien, że będziemy się dobrze bawić, a kibice będą szczęśliwi. Chcę ich serdecznie pozdrowić. Dam z siebie wszystko dla tej koszulki – dodał.

Dżeko będzie miał okazję do debiutu w nowych barwach już w najbliższą sobotę. Wówczas Inter rozpocznie drogę do obrony tytułu od starcia z Genoą.

Inter Mediolan
Genoa
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 21. sierpnia 2021 17:35.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Fiorentina z konkretnym planem ws. Vlahovicia.

Komentarze