Dyrektorzy Interu stawiają warunek. Wzmocnienia albo dymisja

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan PressFocus

Odejście Romelu Lukaku z Interu Mediolan do Chelsea wydaje się coraz bardziej prawdopodobne. Sprzedaż belgijskiego napastnika może jednak umożliwić Nerazzurrim sprowadzenie kilku innych zawodników.

  • Romelu Lukaku jest bliski odejścia z Interu Mediolan. O Belga bardzo mocno zabiega Chelsea
  • Dyrektorzy Interu Giuseppe Marotta i Piero Ausilio po ewentualnej sprzedaży Lukaku chcieliby sprowadzić do zespołu trzech zawodników
  • Wśród kandydatów do wzmocnienia Nerazzurrich wymienia się Denzela Dumfriesa, Duvana Zapatę i Gianlukę Scamaccę

Inter potrzebuje wzmocnień

Chelsea jest bardzo zdeterminowana do sprowadzenia podczas tego okna transferowego Lukaku i wiele wskazuje na to, że przekona władze Interu do sprzedaży piłkarza. Mówi się o kwocie nawet 130 milionów euro. Dyrektorzy klubu Giuseppe Marotta i Piero Ausilio zdają sobie sprawę, że jeżeli uzyskane ze sprzedaży Lukaku środki nie zostaną zainwestowane w wzmocnienia, może to wywołać falę niezadowolenia ze strony kibiców Interu. O swoich obawach poinformowali już prezydenta klubu Stevena Zhanga.

Marotta i Ausilio mieli otrzymać zapewnienie, że uzyskane środki zostaną również przeznaczone na inwestycje w zespół. Obaj mieli nawet zagrozić dymisją pod koniec okienka transferowego, jeżeli obietnice nie zostaną dotrzymane.

Ich zdaniem konieczne będzie sprowadzenie trzech zawodników: dwóch napastników oraz jednego wahadłowego. Nowi piłkarze mieliby wypełnić luki powstałe po odejściach Lukaku i Hakimiego. Na liście potencjalnych wzmocnień Interu znajdują się już trzy nazwiska.

Pierwszym wyborem na pozycję na której do tej pory występował Hakimi jest obrońca PSV Eindhoven Denzel Dumfries. Znacznie bardziej skomplikowana jest sytuacja, jeżeli chodzi o napastników. Na celowniku Nerazzurrich mają znajdować się Duvan Zapata i Gianluca Scamacca, ale z przenosinami do Mediolanu łączonych jest również kilku innych zawodników. W tym kontekście wymienia się między innymi Dusana Vlahovicia, Edina Dzeko i Joaquina Correę.

Zobacz także: Inter wytypował potencjalnego następcę Martineza

Komentarze