Dyrektor Napoli wypowiedział się na temat Dybali czy Koulibaly’ego

Paulo Dybala
Paulo Dybala PressFocus

Cristiano Giuntoli zabrał głos w sprawie ruchów transferowych Napoli. Dyrektor sportowy Partenopei wypowiedział się, między innymi, na temat Paulo Dybali, Kalidou Koulibaly’ego czy Fabiana Ruiza.

  • SSC Napoli jest powiązane z wieloma doniesieniami dotyczącymi rynku transferowego
  • Wiele transferowych wątków skomentował w sobotę Cristiano Giuntoli
  • Dyrektor sportowy Napoli przyznał, że zespół nie zamierza sprowadzić Paulo Dybali, ani sprzedać Kalidou Koulibaly’ego czy Victora Osimhena

“Potrzeba naprawdę wielkiej oferty, byśmy rozważali sprzedaż Osimhena”

SSC Napoli nie jest zanadto aktywne na rynku transferowym, ale klub łączy się z wieloma doniesieniami na temat przenosin piłkarzy. Dyrektor sportowy Partenopei wypowiedział się na temat sytuacji bieżących. Trzeba docenić otwartość Cristiano Giunoliego, który nie unikał trudnych tematów.

Kalidou Koulibaly to dla nas kluczowy piłkarz. Nie otrzymaliśmy za niego żadnej oferty. Zaoferowaliśmy mu nową umowę, zawierającą roczną pensję w wysokości sześciu milionów euro oraz ważną rolę jako członka zarządu w przyszłości. Nie musimy mówić, że nie sprzedamy go do Juventusu – rozważamy go jako nietykalnego i niesprzedawalnego – powiedział dyrektor na temat stopera. Senegalczykiem interesują się też Chelsea i FC Barcelona.

Paulo Dybala nie jest częścią naszych planów. Nigdy nie rozmawialiśmy na temat jego zatrudnienia – przyznał Giunoli, wykluczając udział swojego klubu w licytacji o Argentyńczyka. – Zaoferowaliśmy Driesowi Mertensowi nową umowę. Dzięki niej zarabiałby 2,5 miliona euro. To była ważna propozycja, ale odrzucono ją – dodał.

Później dyrektor Partenopei podkreślił brak ofert za dwóch kolejnych kluczowych zawodników.

Nie otrzymaliśmy ofert za Fabiana Ruiza. Kocha nasze miasto, ale sprawdza możliwości na przyszłość. Chcemy, by z nami został. Nie ma też ofert za Victora Osimhena. Odebraliśmy kilka telefonów, ale potrzeba naprawdę ogromnej oferty, byśmy go sprzedali.

Jak dotąd Napoli kupiło trzech zawodników w letnim oknie transferowym. Do Włoch trafili Andre Zambo Anguissa, Mathias Olivera oraz Khvicha Kvaratshkelia.

Zobacz więcej: Dybala nie może znaleźć nowego klubu.

Komentarze