Dyrektor Napoli przemówił. ”Liczymy na niego w tym sezonie”

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli Pressfocus

W Napoli przed sezonem 2022/2023 dzieje się sporo. Z klubu odeszło kilku piłkarzy. Niektórzy gracze nie są jednak na sprzedaż.

  • Dries Mertens może wrócić do Napoli
  • O szansach na powrót Belga do Neapolu wypowiedział się dyrektor tego klubu
  • Cristiano Giuntoli zabrał też głos między innymi na temat Victora Osimhena

Jest szansa na powrót legendy

W minionym sezonie Napoli zajęło trzecie miejsce, co umożliwiło temu klubowi upragniony powrót do fazy grupowej Ligi Mistrzów. O powtórzenie tego scenariusza w nadchodzącej kampanii może być jednak trudno, ponieważ ligowi rywale się zbroją. O tytuł mają powalczyć: Milan, Inter i Juventus. Po prawdopodobnym zakontraktowaniu Paulo Dybali poważnym kandydatem do pierwszej czwórki jest Roma.

Tymczasem Luciano Spaletti stracił Lorenzo Insigne, który przeniósł się do Toronto. Klub opuścił też najlepszy strzelec w historii neapolitańczyków, czyli Dries Mertens. Napoli nie skorzystało z opcji przedłużenia kontraktu, ponieważ Belg nie zgodził się na zarobki niższe o ponad połowę.

Dobrą wiadomością dla Luciano Spalettiego jest to, że być może będzie on znów mógł prowadzić Mertensa. Nadzieję na to dał dyrektor sportowy Napoli. – Jak powiedziałem, Dries ma bezpośredni kontakt z prezydentem. Nie wiemy, co stanie się w przyszłości. Jest osobną kwestią i nie można go porównywać z innymi graczami – powiedział Cristiano Giuntoli.

Z opuszczeniem Napoli łączony jest Victor Osimhen, którego media przymierzają do Bayernu. – Nie otrzymaliśmy żadnej oferty od FC Bayern dla Victora Osimhena. Nie prowadzimy też rozmów na temat sprzedaży Hirvinga Lozano – liczymy na niego w tym sezonie – wyjaśnił Cristiano Giuntoli. Nigeryjczyk i Meksykanin na ten moment zostają z drużyną. Tak jak Alex Meret, którego umowa zostanie przedłużona. Brakuje już tylko podpisu na papierze.

Czytaj także: Media: Paulo Dybala zawodnikiem Romy

Komentarze