Dyrektor Interu ocenił szanse na zatrzymanie Lukaku

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Pressfocus

Forma Romelu Lukaku w ostatnich tygodniach doprawdy eksplodowała. Belgijski napastnik znów jest ważnym ogniwem swojego zespołu i strzela gola za golem. Dyrektor sportowy Interu Giuseppe Marotta ocenił szanse na zatrzymanie 30-latka w Mediolanie.

  • Romelu Lukaku wreszcie gra na miarę swoich możliwości
  • W sobotę Belg dwukrotnie trafił do siatki w meczu z Sassuolo
  • Giuseppe Marotta nie wyklucza, że napastnik pozostanie w Mediolanie

Lukaku wywalczy transfer definitywny?

Romelu Lukaku znalazł się w trudnym momencie swojej piłkarskiej kariery. Po fantastycznym okresie w Interze Mediolan za ogromne pieniądze trafił do Chelsea, gdzie nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Belg naciskał na powrót do Włoch, co po roku gry w Premier League udało mu się zrealizować. The Blues wypożyczyli napastnika na jeden sezon, bez uwzględniania w umowie klauzuli wykupu.

Jego drugi pobyt w Mediolanie nie należy jednak do udanych. Władze Interu spodziewały się, że będzie wielkim wzmocnieniem, a tymczasem Belg przegrywał rywalizację o miejsce w składzie z Edinem Dzeko. Na domiar złego, mierzył się z problemami zdrowotnymi, które negatywnie wpłynęły na jego formę fizyczną.

Jeszcze do niedawna przedstawiciele Interu nie dawali Lukaku większych szans na pozostanie w klubie. Ostatnie tygodnie są natomiast dla 30-latka prawdziwą eksplozją formy. W poprzednich czterech ligowych meczach pięciokrotnie trafił do siatki, dokładając do tego również trzy asysty.

Niewykluczone, że ostatecznie będzie on kontynuował swoją przygodę w Mediolanie. Giuseppe Marotta ocenił szanse Interu na dogadanie się z Chelsea.

Nie znam planów Chelsea. Może nowy trener przyjdzie i będzie chciał zatrzymać go w zespole. Na pewno Romelu jest bardzo szczęśliwy tutaj, w Mediolanie. W skali od 1 do 10 powiem, że Lukaku będzie grał w przyszłym sezonie w Interze na sześć – ocenił dyrektor sportowy Nerrazzurich.

Zobacz również: Polacy błysnęli formą. Inter nabawił się strachu – sobota w Serie A

Komentarze