Dybala postawił za wysoko poprzeczkę klubowi z Premier League

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Paulo Dybala, wkrótce zmieni pracodawcę. Chętnych na pozyskanie zawodnika nie brakuje, ale Argentyńczyk ma określone oczekiwania finansowe. Daily Mail ujawnił, że z powodu kwestii finansowych działacze Tottenhamu Hotspur zrezygnowali z pozyskania napastnika Juventusu.

  • Paulo Dybala wkrótce powinien załatwić temat swojej przyszłości
  • Daily Mail ujawnił, że kolejnym klubem, który nie pozyska zawodnika, jest Tottenham Hotspur
  • Rosną szanse Interu Mediolan na pozyskanie Argentyńczyka

Dybala nie trafi pod skrzydła Antonio Conte

Paulo Dybala, ma kontrakt ważny z Juventusem tylko do końca czerwca tego roku. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce zawodnik zmieni pracodawcę. Kolejka chętnych na piłkarza składała się z kilku ekip, a nowe wieści przekazało Daily Mail.

Najnowsze wiadomości dotyczące reprezentanta Argentyny sugerują, że Dybala chciał zarabiać w Tottenhamie 280 tysięcy funtów tygodniowo (330 tysięcy euro). Sternicy The Spurs uznali jednak, że na taki wydatek nie mogą sobie pozwolić. Jednocześnie przedstawiciel Premier League kolejny raz nie dał rady przekonać piłkarza do transferu.

Dybala trafił do Juventusu w 2015 roku z Palermo za ponad 40 milionów euro. Jeszcze jesienią 2021 roku wszystko wskazywało na to, że Argentyńczyk przedłuży umowę ze Starą Damą. Kolejne miesiące jednak tak się potoczyły, że zawodnik leczył kontuzje i klubowi działacze zaczęli dogłębniej analizować warunki oferowane zawodnikowi.

Koniec końców Juventus był gotowy spełnić oczekiwania finansowe Dybali, ale chciał się zabezpieczyć w ten sposób, że duża część tych zarobków miałaby być oparta na bonusach. Dybala nie przystał na takie rozwiązanie, chcąc mieć wysokie zarobki w formie podstawowej. Tym samym do porozumienia między stronami nie doszło.

28-letni zawodnik w ostatniej kampanii wystąpił łącznie w 39 meczach, notując w nich 15 trafień i sześć asyst.

Czytaj więcej: Dybala odrzucił oferty trzech klubów, Argentyńczyk już zdecydowany na konkretną ekipę

Komentarze

Comments 2 comments

To kwota oferty Interu (różnicę może stanowić włączenie bonusów- wszystkie kwoty są przez media podawane w formie “uważa się że”) więc trudno by agent proponował Anglikom mniej, jeśli klub nie akceptuje jego wola. W Anglii podaje się wynagrodzenie piłkarzy brutto, we Włoszech netto.