Dybala poprosi o transfer latem? Trwają wstępne rozmowy

Paulo Dybala
Paulo Dybala Pressfocus

Władze Juventusu nadal nie mogą dojść do porozumienia z Paulo Dybalą w sprawie przedłużenia obecnej umowy. Argentyńczyk nalegał na podwyżkę, ale zarząd uznał, że wynagrodzenie które proponuje 27-latek jest zbyt wygórowane. Z każdym kolejnym tygodniem sytuacja na linii zawodnik – klub robi się coraz bardziej napięta.

France Football ujawnił głównego zainteresowanego

Według France Football, Chelsea przygotowuje ofertę w wysokości 55 milionów euro. Kontrakt Dybali z Juventusem jest ważny do czerwca 2022 roku. Co więcej, zbliżające się letnie okno transferowe jest dobrą okazją za otrzymanie konkretnej sumy za piłkarza dość rzadko grającego w tym sezonie. Argentyńczyk przez chorobę i uraz mięśniowy, wystąpił zaledwie w 11 spotkaniach w tegorocznych rozgrywkach Serie A. 27-latek dwukrotnie wpisał się na listę strzelców oraz zanotował dwie asysty. Dotychczas klub oferował Dybali wynagrodzenie w wysokości 10 milionów euro rocznie. Piłkarz wolałby jednak inne rozwiązanie, które zagwarantowałoby mu 15 milionów. Władze Starej Damy nie są w stanie wyłożyć takich pieniędzy. Pirlo dostał spory kredyt zaufania, a w ostatnim czasie podał konkretny plan na odbudowę pozycji Juve w Europie. Trzeba przyznać, że wśród nietykalnych zawodników znaleźli się tylko: Wojciech Szczęsny, Mc Kennie, Chiesa i de Ligt.

Pirlo nie jest zwolennikiem Dybali?

Paulo Dybala przez ostatnie urazy nie był w stanie wejść na swój największy poziom pod wodzą Pirlo. Do tej pory napastnik rozegrał dla ekipy z Turynu 250 spotkań, w których strzelił 98 goli i zanotował 40 asyst. Sam trener nie jest do końca zwolennikiem 27-latka, przez co rzadko cieszy się jego zaufaniem. Z drugiej strony Argentyńczyk na brak ofert na pewno nie będzie narzekał. Jeśli dalsze rozmowy nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, klubowe władze dadzą Dybali zielone światło na transfer. We Włoszech od dawna głośno mówi się, że Paulo powinien poszukać nowego pracodawcy, żeby odzyskać radość z futbolu. Tylko regularne występy mogą przywrócić dawną świetność wychowanka Instituto AC Córdoba. Kluby z Premier League, La Liga tylko czekają, aż utalentowany snajper wyląduje na liście transferowej.

Komentarze

Na temat “Dybala poprosi o transfer latem? Trwają wstępne rozmowy

10 mln za to co on jest w stanie zaoferować Juve to i tak za dużo. Barella po podwyżce będzie miał maks. 5 mln a Dybala tyle nie wnosi do Juve co Barella do Interu. Nie rozumiem Dybali i jego pazerności. Sam się zniszczy z takim podejściem.