Dybala odejdzie z Juventusu? Negocjacje wstrzymane

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Nadal pod dużym znakiem zapytania stoi przyszłość Paulo Dybali w zespole Juventusu. Jak informuje Tuttosport, negocjacje w sprawie podpisania nowego kontraktu, które były prowadzone przez obie strony, zostały wstrzymane. Sytuację argentyńskiego napastnika uważanie obserwują natomiast przedstawiciele londyńskiej Chelsea.

Czytaj dalej…

26-letni Dybala już latem ubiegłego roku był mocno łączony z opuszczeniem Starej Damy i przenosinami do Premier League. Wśród klubów poważnie zainteresowanych jego sprowadzeniem wymieniano wówczas Manchester United i Tottenham Hotspur. Ostatecznie jednak do transferu nie doszło i piłkarz pozostał w Turynie.

Sezon 2019/20 był niezwykle udany dla argentyńskiego napastnika, który zdobył 11 bramek i zanotował 11 asyst w 33 ligowych występach, bardzo mocno przyczyniając się do zdobycia przez Juventus kolejnego mistrzowskiego tytułu. Wydawało się, że obie strony zdecydują się na przedłużenie współpracy na kolejne lata.

Aktualna umowa Dybali z włoskim klubem obowiązuje tylko do czerwca 2022 roku. Rozmowy w sprawie jej przedłużenia prowadzone były od kilku miesięcy, ale do tej pory nie udało się uzyskać porozumienia. Jak informuje dziennik Tuttosport, negocjacje w tej sprawie zostały praktycznie wstrzymane, co pod znakiem zapytania stawia przyszłość piłkarza w turyńskim zespole.

Piłkarz nie może jednak narzekać na brak zainteresowania. Nie jest tajemnicą, że Argentyńczyk znajduje się na celowniku Chelsea, która bardzo uważnie obserwuje jego sytuację. Media donosiły, że londyński klub byłby gotowy wyłożyć na sprowadzenie piłkarza nawet 80-100 milionów euro

Dybala zawodnikiem Juventusu jest od lipca 2015 roku, kiedy dołączył do niego za 40 milionów euro z Palermo. Od tamtej pory 26-letni obecnie zawodnik rozegrał w barwach Starej Damy 229 spotkań, zdobywając 95 bramek i dokładając do tego 38 asyst.

Komentarze