Dybala nie może znaleźć nowego klubu

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. PressFocus

Paulo Dybala, wciąż nie może znaleźć nowego klubu. Tymczasem ostatnio na temat Argentyńczyka ciekawy materiał na łamach Corriere della Sera napisał dziennikarz Gianluca Di Marzio. Z felietonu znanego żurnalisty wynika, że zawodnik może ostatecznie zakotwiczyć w Premier League.

  • Paulo Dybala po wypełnieniu kontraktu z Juventusem wciąż nie znalazł nowego pracodawcy
  • Argentyńczyk prowadził rozmowy przede wszystkim z Interem, ale strony nie potrafiły znaleźć porozumienia
  • Realny scenariusz zakłada, że piłkarz ostatecznie trafi do jednej z ekip z Premier League

Co dalej z Dybalą?

Paulo Dybala, wydawało się, że nie będzie miał kłopotu ze znalezieniem nowego pracodawcy po tym, jak nie zdecydował się na podpisanie nowej umowy z Juventusu. Rzeczywistość jest jednak taka, że wciąż piłkarz nie związał się z nowym pracodawcą.

Niewykluczone zatem, że wkrótce Dybala obniży swoje oczekiwania finansowe. Do tej pory Argentyńczyk liczył na sześć milionów euro rocznie. Tymczasem włoskie kluby są gotowe zaoferować mu nie więcej niż 4-4,5 miliona euro, co stanowi połowę pensji, którą zawodnik uzgodnił z klubem z Turynu w listopadzie minionego roku. Później jednak sternicy Juventusu zmienili zdanie, oferując gorsze warunki, co skłoniło Dybalę do odmowy podpisania nowego kontraktu z klubem z Turynu.

W kontekście przyszłości Argentyńczyka wymieniano już między innymi takie ekipy jak Roma, Napoli, czy AC Milan. Rzymianie jednak nigdy tak naprawdę nie interesowali się piłkarzem. Władze Azzurrich po analizie ewentualnej inwestycji zrezygnowali. Mistrzowie Serie A bardzo szanują Dybalę, ale aktualnie bardzo skupiają się na pozyskaniu kogoś z dwójki Charles de Quetelare (Club Brugge) lub Hakim Ziyech (Chelsea).

Zobacz także:

Inter to natomiast jedyny klub, który bezpośrednio prowadził rozmowy z argentyńskim napastnikiem. Strony nie doszły jednak do pełnego porozumienia i wówczas klub wróci do tematu wypożyczenia Romelu Lukaku, co może skutkować tym, że Inter całkowicie zrezygnuje z Dybali.

Maksymalna oferta złożona przez działaczy Nerazzurrich wynosiła pięć milionów euro rocznie z premią za liczbę rozegranych meczów. Strona piłkarza otrzymała ją jeszcze przed transferem do klubu Henricha Mychitariana i Romelu Lukaku. Następnie otoczenie Dybali odrzuciło tę propozycję, ponieważ wierzyli, że będzie miał opcje z wyższą pensją.

Przedstawiciele reprezentanta Argentyny już dawno zrozumieli, dokąd wszystko zmierza, więc strona piłkarza zaplanowała kilka spotkań z angielskimi klubami. Wśród nich znajduje się przede wszystkim Man Utd.

Czytaj więcej: Inzaghi: Dybala? Mamy sześciu napastników

Komentarze

Comments 6 comments

Skończy z pensja niższa niż Juve mu proponował, a mógł zostać na koekjne lata, z niższa pensja, ale kontrakt by miał na kilka lat, a tak to co? I po co to było Paulo, więcej niż Juve proponował i tak nikt ci nie da, oj chłopie. Może jeszcze wróci 😀oczywiście wtedy Juve znowu obniży pensje i będzie git.

Dybala jest 10tym najlepszym strzelcem SerieA, 9tym Juventusu wszechczasów, 3cim Juventusu w Europie, zdobywcą największej liczby bramek na AllianzStadium, 1szym SerieA w bramkach spoza pola karnego; ze strony kibiców Juventusu należy mu się pieprzony szacunek.
up 14:54 “Skończy z pensja niższa niż Juve mu proponował, a mógł zostać na koekjne lata…” –
– Nie mógł, gdyż Juventus złożył mu jedyną ofertę (pażdziernik ’21), którą zawodnik przyjął a klub się wycofał. Na spotkaniu na którym miała być przedstawiona niższa umowa niespodziewanie klub ogłosił, że nie przedłuża. Arrivabene: “Wraz z kupnem Vlahovica Dybala nie jest już centrum projektu, zmieniła się struktura techniczna zespołu i umowa nie będzie przedłużona.” Żródło: sport.sky.it/calciomercato/2022/03/21/arrivabene-dybala-juventus-intervista

Dybala, nie bez kozery zwany Joya, realizuje się najpełniej na 20tu metrach przed bramką, w szerokości pk; chciałabym go oglądać z równie technicznymi partnerami jak Martinez, Mertens, Griezmann, Joao Felix. (Transfer do Napoli realny tylko w wypadku odejścia po wielkiej ofercie Osimhena.)

Dla mnie to jest zaskakujące. Jeden z najlepszych zawodników Serie A. Chłop, o którym jakieś 3 sezony temu mówiło się że może odejść za około 80 baniek. Dziś Juventus nie przedstawia mu oferty, konkurencja zamiast wykorzystać i ściągnąć do siebie też się nie kwapi by Dybalę kontraktować.
Aż tyle Paulo i agent krzyczą za sam podpis? Czy są inne powody. Bo to że jest trochę podatny kontuzje w sposób oczywisty wpływa na wartość ale nikt nie musi przecież placić 40-50 milionów by go wykupić.

Spokojnie, dogadał się z Marottą i wyląduje w Interze. Aby go ogłosić Inter potrzebuje sprzedać za gotówkę Skriniara (to pewnie w przeciągu tygodnia) i wypchnąć z klubu Dzeko albo Sancheza.
Dybala czeka na Inter.