Dybala może wrócić do gry już na mecz z Romą

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Paulo Dybala, według najnowszych informacji włoskich dziennikarzy może być do dyspozycji sztabu szkoleniowego Juventusu już na sobotni mecz z AS Romą. Argentyńczyk ma wziąć udział w treningach już przed sobotnią potyczką.

Paulo Dybala w ostatnim czasie zmagał się z urazem więzadła wewnętrznego w kolanie. Zakładano, że jego powrót do gry będzie mieć miejsce w drugiej połowie lutego. Wygląda jednak na to, że argentyński napastnik będzie do dyspozycji trenera Andrei Pirlo szybciej.

Wkrótce powinna zostać podjęta decyzja, czy Dybala będzie mógł zostać włączony do kadry meczowej na starcie z Romą, czy jednak będzie musiał poczekać do przyszłego tygodnia. Wówczas Juve u siebie zagra z Interem Mediolan w rewanżowym spotkaniu 1/2 finału Coppa Italia.

Argentyński napastnik w trakcie trwającego sezonu wystąpił łącznie w 16 meczach, w których strzelił trzy gole, notując również dwie asysty. Dybala trafił do Juve w 2015 roku z Palermo za 40 milionów euro. Aktualny kontrakt zawodnik obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

W kontekście przyszłości 27-latka pojawiały się już różne spekulacje. Dybalę łączono z przenosinami do Manchesteru United. Tymczasem ostatnie doniesienia w sprawie zawodnika sugerowały, że ten jednak skłania się ku temu, aby kontynuować swoją karierę w Juve.

29-krotny reprezentant Argentyny w trakcie przygody z Juventusem wygrał pięć razy mistrzostwo Włoch, trzykrotnie Coppa Italia i tyle samo razy Supercoppa Italliana. Dybala był też najlepszym zawodnikiem sezonu 2019/2020.

Komentarze