Dybala może odejść z Juve pod jednym warunkiem

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC według doniesień Tuttosport wkrótce przedstawi nową ofertę kontraktu Paulo Dybali. Obecna umowa zawodnika z klubem z Piemontu obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Juventus FC pozyskał argentyńskiego napastnika z US Palermo w 2015 roku. Od tamtej pory La Joya tylko raz przedłużył umowę z klubem z Piemontu. Miało to miejsce w 2017 roku. Na mocy aktualnie obowiązującego kontraktu Argentyńczyk może liczyć na zarobki w wysokości siedmiu milionów euro.

Football Italia już w grudniu podawała wiadomość, że władze mistrzów Włoch zaproponowali piłkarzowi przedłużenie umowy. Oferowali mu apanaże w wysokości 10 milionów euro rocznie. Argentyńczyk odrzucił jednak tę propozycję.

Dybala liczy na solidną podwyżkę

Wielce prawdopodobne, że nowa propozycja nie będzie się wiele różniła od pierwotnej. Włoscy dziennikarze sugerują, że może zostać w niej dodana premia uzależniona od konkretnych osiągnięć, która mogłaby dać zawodnikowi dodatkowy zysk w postaci dwóch milionów euro. Dzięki temu Dybala mógłby być najlepiej zarabiającym zawodnikiem w klubie obok Cristiano Ronaldo i Matthijsa De Ligta.

Wkrótce powinno dojść do spotkania dyrektora sportowego Starej Damy Fabio Paraticiego z menedżerem reprezentanta Argentyny Jorge Antunem. Jeśli strony nie dojdą do porozumienia przed końcem trwającego sezonu, to realny scenariusz zakłada, że Dybala latem zmieni pracodawcę.

Argentyńczyk w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 13 meczach, notując w nich zaledwie dwa trafienia. Aktualnie Dybala musi się liczyć z tym, że wyższe notowania u trenera Andrei Pirlo do gry w ataku mają Cristiano Ronaldo i Alvaro Morata.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze

Comments 4 comments

@Cisek666 nowy na seriea.pl? jak widzisz Pawlik pod zdjeciem, to mozesz przestac czytac. To jest albo syn naczelnego, albo chlopak za friko pracuje. Nie widze innego wytlumaczenia dlaczego mieliby trzymac kogos tak niekompetentnego.