Dybala i jego przyszłość w Juve pod dużym znakiem zapytania

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Paulo Dybala, według doniesień Footbal Italia latem prawdopodobnie rozstanie się z Juventusem. Mistrzowie Włoch nie zamierzają poprawiać oferty, którą złożyli już Argentyńczykowi. Może to zwiastować rozstanie zawodnika z turyńczykami.

La Joya może rozstać się z Juve

Paulo Dybala, otrzymał propozycję podwyżki, dzięki której mógłby rocznie zarabiać 10 milionów euro, w tym premie za wyniki. Jeśli zawodnik na tę ofertę nie przystanie, to najpewniej latem rozstanie się z Juve. Wpływ na to może mieć fakt, że argentyński napastnik ma umowę z turyńską ekipą do końca czerwca 2022 roku.

Football Italia przekonuje, że w ostatnim czasie agent zawodnika nie był w każdym kontakcie ze sternikami Starej Damy. Można zatem z tego wnioskować, że Juventus, chcąc uniknąć utraty Dybali na zasadzie wolnego transferu, może sprzedać go już w trakcie najbliższego mercato.

Wolny transfer nie wchodzi w grę

Dzisiaj też głos w sprawie Argentyńczyka w rozmowie z DAZN zabrał Pavel Nedved. – Dybala został jeszcze rok umowy. Nie mam nic do dodania w tej sprawie oprócz tego, co powiedzieli już Fabio Paratici i Andrea Agnelli. Juventus będzie oceniał każdą propozycję ws. piłkarza – mówił Czech.

27-latek w tym sezonie wystąpił łącznie w 16 spotkaniach, w których zdobył trzy bramki, notując też dwie asysty. O ile w tej kampanii grał rzadko, to w poprzedniej był MVP sezonu. Dybala trafił do teamu z Allianz Stadium w 2015 roku z Palermo, kosztując 40 milionów euro. Dzisiaj rynkowa wartość zawodnika wynosi 60 milionów euro.

Torino
Juventus Turyn
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 3. kwietnia 2021 17:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze