Dybala chce więcej zarabiać. Co na to Juventus?

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Paulo Dybala zebrał dużą krytykę za swoją grę na początku nowego sezonu. W żaden sposób nie wpływa to jednak na plany Juventusu FC. Działacze Starej Damy zamierzają wkrótce zasiąść z nim do rozmowy o nowym kontrakcie.

Czytaj dalej…

Dybala był najlepszym zawodnikiem Serie A w sezonie 2019-2020. Od początku nowych rozgrywek nie był jednak w stanie wejść na tak wysoki poziom. Choć zawodnik ten jest drugi na liście płac w Juventusie, to zarabia ponad pięć razy mniej niż Cristiano Ronaldo. Już wcześniej sugerował działaczom, że zasłużył na podwyżkę.

Juventus zamierza mu ją dać. Media we Włoszech donoszą, że reprezentant gracza, Jorge Antun, został zaproszony na negocjacje kontraktowe. Ich spotkanie ma dojść do skutku albo w grudniu, albo na początku nowego roku.

Dybala liczy na podwyżkę

Nie wiadomo czy oczekiwania zarobkowe Dybali przypadną do gustu działaczom Juventusu. Możliwe, że obie strony czekają długie negocjacje. Obecna umowa 27-latka ze Starą Damą będzie ważna do lata 2022 roku.

W nowym sezonie Dybala zaliczył na razie tylko cztery występy. Nie wpisał się do tej pory na istę strzelców. Najlepszym strzelcem jest Cristiano Ronaldo, który ma już na koncie osiem trafień.

Dybala trafił na Allianz Stadium z Palermo w lipcu 2015 roku. Dotychczas rozegrał 236 meczów i zdobył w nich 96 goli. Zanotował przy tym 38 asyst.

Komentarze