Dybala chce od Juve rekordowej pensji

Paulo Dybala
Paulo Dybala PressFocus

Juventus kontynuuje swoje negocjacje z Paulo Dybalą w sprawie nowego kontraktu. Agenci Argentyńczyka poinformowali włodarzy klubu, że ich agent chce zarabiać tyle, co Matthijs de Ligt, który trafił do Turynu w 2019 roku za 85 milionów euro.

  • Kontrakt Paulo Dybali z Juventusem kończy się za rok
  • Włodarze Starej Damy negocjują z napastnikiem, a ten oczekuje od klubu podwyżki
  • Według doniesień Il Corriere dello Sport chce zarabiać tyle, co Matthijs de Ligt, który jest najlepiej opłacanym zawodnikiem w drużynie

Dybala oczekuje od Juventusu podwyżki

Kontrakt wiąże Paulo Dybalę z Juventusem jeszcze tylko przez trwający sezon. Mimo, że w ostatnim czasie pozycja La Joyi w składzie Starej Damy była kwestionowana, obecnie obu stronom zależy na dojściu do porozumienia. W zawodnika mocno wierzy Massimiliano Allegri, który chce z niego zrobić główną gwiazdę zespołu.

Il Corriere dello Sport donosi jednak, że negocjacje nie idą tak gładko, jak początkowo zakładano. Dybala ma konkretne założenia, co do nowej umowy. Główny jej fragment zakłada znaczną podwyżkę – 27-latek chce pensji równej Matthijsa de Ligta.

Holender trafił do Juventusu w 2019 roku za 85,5 miliona euro i jest najlepiej zarabiającym zawodnikiem Starej Damy. Podobno rocznie inkasuje 8 milionów podstawy, ale dzięki zawartym bonusom łączna kwota sięga 12 milionów. Dybala obecnie może liczyć na maksymalnie 9 milionów, wliczając już bonusy.

Jest to nie lada problem dla rekordowych mistrzów Włoch. Wszystkie kluby mierzą się z kłopotami finansowymi, a część z nich stara się przekonać zawodników do obniżenia bądź odroczenia wynagrodzenia. By zatrzymać u siebie Dybalę Stara Dama będzie musiała jednak przygotować się na spory wydatek.

Przeczytaj również: Nowa oferta dla Ribery’ego. Prowadzi rozmowy z beniaminkiem.

Komentarze