Dybala chce pobić osiągnięcie Baggio

Paulo Dybala
Paulo Dybala PressFocus

Paulo Dybala po zakończeniu obecnego sezonu pożegna się z Juventusem. Argentyńczyk przed odejściem z turyńskiego klubu chce jednak wyprzedzić Roberto Baggio na liście najlepszych strzelców w historii klubu.

  • Paulo Dybala po siedmiu latach występów pożegna się z Juventusem
  • Argentyńczyk ma jeszcze dwa marzenia związane z występami dla Starej Damy
  • Napastnik Juventusu chce między innymi pobić osiągnięcie Roberto Baggio

Dybala w pościgu za legendą Juventusu

28-letni Dybala za zaledwie 39 dni rozegra swoje ostatnie spotkanie w barwach Juventusu. Z końcem czerwca wygasa bowiem jego umowa z klubem, który w ubiegłym miesiącu potwierdził, że nie zostanie ona przedłużona. Argentyńczyk tym samym opuści Turyn na zasadzie wolnego transferu po siedmiu latach spędzonych w klubie.

Dybala chce jednak pożegnać się z Juventusem w najlepszym możliwym stylu. Jak informuje Corriere dello Sport marzeniem Argentyńczyka jest zdobycie z zespołem kolejnego mistrzowskiego tytułu, ale będzie o to niezwykle trudno. Na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu Juventus traci bowiem sześć punktów do prowadzącego w tabeli Milanu oraz cztery do trzeciego Interu, który ma do rozegrania jedno spotkanie więcej. 

Dybala ma również inny cel. Jest nim pobicie bramkowego osiągnięcia Roberto Baggio, który ze 115 bramkami w 200 występach, zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Juventusu w historii. Dybala plasuje się tuż za jego plecami, mając na swoim koncie 113 trafień w 285 spotkaniach.

Zobacz także: Nasilają się spekulacje dotyczące transferu Dybali

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze