Dwóch Polaków z szansami na nowe kontrakty w Serie B

Filip Jagiełło
Filip Jagiełło PressFocus

Zgodnie z doniesieniami Gianluki Di Marzio, które zostały opublikowane w Przeglądzie Sportowym, dwóch Polaków obecnie grających na poziomie Serie B ma duże szanse na otrzymanie nowych kontraktów w swoich aktualnych drużynach.

  • Filip Jagiełło i Thiago Cionek mogą liczyć na nowe umowy
  • Kontrakty obu graczy wygasają wraz z końcem sezonu
  • Zarówno Genoa, jak i Reggina walczą o awans do Serie A

Kontrakty dla Polaków walczących o Serie A

Kto powinien utrzymać miejsce w kadrze swojego obecnego zespołu? Według Gianluki Di Marzio, którzy dla Przeglądu Sportowego pisze o “tajemnicach mercato” Filip Jagiełło i Thiago Cionek powinni otrzymać nowe kontrakty w swoich aktualnych ekipach. Jagiełło reprezentuje barwy Genoi, natomiast Cionek zakłada koszulkę Regginy. Umowy obu piłkarzy wygasają w czerwcu tego roku, co oznacza, że jeżeli nie zostaną przedłużone, byli reprezentanci Polski staną się wolnymi agentami.

Di Marzio twierdzi, że nowy kontrakt Jagiełły “jest gotowy i jak najszybciej będzie to ogłoszone czarno na białym”. Pomocnik ma zostać na Stadio Luigi Ferraris niezależnie od tego, na którym poziomie rozgrywkowym będą występować Rossoblu. W tej chwili podopieczni Alberto Gilardino plasują się na 2. lokacie w Serie B, premiowanej bezpośrednim awansem do Serie A.

Z kolei w przypadku Cionka “świta zawodnika oraz Reggina są w kontakcie, by przedłużyć umowę 36-letniego obrońcy”, ale na razie rozmowy zostały wstrzymane, jednak tylko wyłącznie z tego powodu, że klub ze Stadio Oreste Granillo koncentruje się na poprawie wyników i utrzymaniu lokaty gwarantującej udział w barażach o włoską elitę.

Komentarze