Milan szuka napastnika w swojej grupie Ligi Mistrzów

AC Milan
AC Milan fot. PressFocus

Milan pracuje nad styczniowymi wzmocnieniami. Celem jest transfer nowego napastnika, a na liście życzeń znajdują się Armando Broja oraz Noah Okafor. Obu zawodników Włosi mieli okazję obserwować przy okazji zmagań fazy grupowej Ligi Mistrzów.

  • Dla Milanu priorytetem jest ściągnięcie nowego napastnika
  • Armando Broja miałby kosztować około 35 milionów euro
  • Cena za Noaha Okafora byłaby niższa, mając na uwadze wygasający w połowie 2024 roku kontrakt

Milan szuka wśród grupowych rywali

Po świetnym poprzednim sezonie, zakończonym zdobyciem krajowego mistrzostwa, Milan świetnie rozpoczął również obecną kampanię. Dotrzymuje kroku liderującemu Napoli, a w Lidze Mistrzów jest na dobrej drodze do zapewnienia sobie udziału w fazie pucharowej. Włodarze klubu widzą natomiast pewne braki w kadrze, które trzeba wypełnić, aby móc liczyć się w walce o najwyższe cele.

Chodzi przede wszystkim o formację ofensywną. Fantastycznie wygląda Raphael Leao, lecz jego przyszłość w zespole stoi pod znakiem zapytania. W linii ataku najczęściej występuje 36-letni Olivier Giroud, dla którego już niedługo intensywność gry co kilka dni może okazać się nie do wytrzymania. Potrzebny jest zatem transfer nowego napastnika, mogącego stworzyć rywalizację na swojej pozycji.

Taki właśnie priorytet stawia sobie Milan w kontekście styczniowego okienka. Na szczycie listy życzeń widnieją dwa nazwiska – Armando Broja oraz Noah Okafor. Obu zawodników “Rossoneri” mieli okazję podziwiać przy okazji grupowych meczów Ligi Mistrzów.

Albańczyk nie ma pewnego miejsca w składzie Chelsea i może rozważać zmianę otoczenia. Uważa się, że kwota transferu wyniosłaby około 35 milionów euro. Nieco mniejsze pieniądze trzeba zapłacić za gwiazdę Salzburga, bowiem jego kontrakt obowiązuje tylko do połowy 2024 roku. Transfer do Milanu jest szansą na postawienie kroku naprzód.

Zobacz również: Pomocnik Lazio na liście życzeń europejskich gigantów

Komentarze