Dwie kontuzje w kadrze Włochów

Domenico Berardi
Domenico Berardi PressFocus

Włoskie media podają, że Domenico Berardi i Andrea Pinamonti nie wezmą udziału w najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Włoch z powodu kontuzji. Squadra Azzurra weźmie w tym czasie udział w Lidze Narodów i rozegra też mecz z Argentyną o Copa Finalissima. To starcie będzie pożegnalnym pojedynkiem dla Giorgio Chielliniego w barwach narodowych.

  • Domenico Berardi i Andrea Pinamonti nie wezmą udziału w zgrupowaniu reprezentacji Włoch. Napastnik wypożyczony do Empoli stracił tym samym szansę na debiut
  • Mecz z Argentyną w ramach Copa Finalissima będzie pożegnalnym starciem Giorgio Chielliniego dla Squadra Azzurra
  • Poza tym, Włosi rozegrają też cztery starcia w Lidze Narodów

Pinamonti nie zadebiutuje w reprezentacji Włoch

Kontuzje wykluczyły dwóch zawodników z czerwcowych meczów reprezentacji Włoch. Zgrupowanie opuścili bowiem Domenico Berardo oraz Andrea Pinamonti. To bolesny cios zwłaszcza dla napastnika, wypożyczonego z Interu Mediolan do Empoli. Miał on bowiem szansę na debiut w barwach narodowych.

Poza tym, już wcześniej niedostępni dla selekcjonera byli Federico Chiesa, Ciro Immobile, Gaetano Castrovilli oraz Rafael Toloi. W ich miejsce Roberto Mancini powołał Federico Gattiego, Wilfrieda Gnonto, Alessio Zerbina, Salvatore Esposito, Samuele Ricciego i Matteo Cancellieriego.

Zgrupowanie Squadra Azzurra rozpocznie od starcia w ramach Copa Finalissima. Jako mistrz Europy zmierzy się tam ze zdobywcą Copa America, czyli Argentyną. Będzie to pożegnalny mecz w kadrze dla Giorgio Chielliniego.

Nie spróbuję odwodzić go od tej decyzji. Chiellini podjął już decyzję. Chcę mu podziękować za wszystko, co zrobił, ale pozostaje mu jedynie podążać własną ścieżką – powiedział Mancini na konferencji prasowej.

Po starciu z Albicelestes, Włochów czekają cztery mecze w Lidze Narodów. Zmierzą się w nich z Niemcami (dwukrotnie), Węgrami oraz Anglią.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze