Torino planuje wykupienie dwóch piłkarzy

Niko Vlasic
Niko Vlasic Pressfocus

Nemanja Radonjic dobrze spisuje się na wypożyczeniu w Torino. Fabrizio Romano przekazał, że zarząd Byków postanowił wykupić Serba z Olympique Marsylii. Klub planuje również zatrzymać w drużynie Niko Vlasicia.

  • Nemanja Radonjic i Niko Vlasic grają obecnie na wypożyczeniu w Torino
  • Obaj zawodnicy dobrze spisują się w barwach Byków
  • Klub postanowił wykupić ich na stałe, choć w przypadku Chorwata może to nie być takie proste

Torino podjęło decyzję w kwestii przyszłości dwóch pomocników

W ostatniej kolejce Torino wreszcie przełamało się w rozgrywkach ligowych i dość zaskakująco pokonało na wyjeździe Udinese 2:1. Duża w tym zasługa wypożyczonych do drużyny Byków Nemanji Radonjicia i Niko Vlasicia. Obaj pomocnicy cieszą się zaufaniem trenera, a sztab szkoleniowy jest bardzo zadowolony z ich postępów.

Jak przekazał Fabrizio Romano, zarząd turyńskiego klubu postanowił wykupić zarówno Serba, jak i Chorwata i włączyć ich na stałe do drużyny. 

– Torino wierzy we mnie zarówno teraz, jak i w przyszłości – stwierdził podczas ostatniej rozmowy z mediami Radonjic.

Koszty obu operacji nie powinny być zbyt wysokie. Wypożyczony z Olympique Marsylii pomocnik będzie kosztował Torino, zdaniem włoskiego dziennikarza 2 miliony euro, do czego dojść mogą jeszcze bonusy. 

Klub nie powinien mieć także problemów z przekonaniem West Hamu do definitywnej sprzedaży Niko Vlasicia. W ubiegłym sezonie nie przekonał on do siebie sztabu szkoleniowego, choć Młoty zdają sobie sprawę z jego rosnącej wartości rynkowej. Chorwat przez portal Transfermarkt wyceniany jest obecnie na 22 miliony euro. Jego kontrakt z West Hamem ważny jest do czerwca 2026 roku, a prawdopodobną opcją wydaje się ewentualne przedłużenie wypożyczenia.

Komentarze