Duży transfer Romy? Jest pewien warunek

Gonzalo Guedes
Gonzalo Guedes Pressfocus

Roma w letnim oknie transferowym znów może wydać sporo pieniędzy na wzmocnienia. Aby do tego doszło, Jose Mourinho musi najpierw wykonać pewne zadanie.

  • 40 milionów euro na portugalskiego piłkarza może przeznaczyć Roma
  • Rzymianie muszą jednak najpierw wygrać Ligę Konferencji Europy
  • Zespół Jose Mourinho w finale podejmie Feyenoord

Kolejny Portugalczyk może zagrać w Rzymie

Piłkarze Romy nie mają już nawet matematycznych szans na powrót do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Czwarty w tabeli Juventus wyprzedza rzymian o dziesięć punktów, a zespół ze stolicy Włoch może zainkasować już tylko dziewięć oczek. Aktualnie Roma musi skoncentrować się na obronie piątej lokaty.

Na Stadio Olimpico wierzą w umiejętności Jose Mourinho. Portugalski szkoleniowiec udowodnił, że prawie 130 milionów euro wydane przez sezonem nie było błędem. Trener Romy tego lata ponownie może otrzymać spore środki na wzmocnienie kadry. Jest jednak pewien warunek.

W Rzymie pragną włożyć do gabloty trofeum wywalczone na arenie międzynarodowej. Szansa na to będzie w tym sezonie. Roma zagra bowiem w finale Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Jose Mourinho zmierzą się z Feyenoordem. Jeżeli włoski zespół wygra te rozgrywki, portugalski trener będzie mógł sprowadzić swojego rodaka.

Romę latem może wzmocnić Gonzalo Guedes, który gra jako napastnik, bądź za jego plecami, Może występować również na skrzydłach. W tym sezonie Portugalczyk strzelił 13 goli oraz zaliczył 6 asyst. Valencia szykuje się do wystawienia 25-latka na listę transferową. Koszt sprowadzenia Portugalczyka to 40 milionów euro. Na tyle wycenia go portal Transfermarkt.

Czytaj także: Roma wytrzymała presję. Zalewski z owacjami

Komentarze